Patrzysz na wypowiedzi wyszukane dla frazy: fotki ptaków
Temat: Błotniakowa Liga 2007
spoko ja na to ide. Takie pytanko może jeszcze jakieś punkty za fotki dorosłych ptaków np. podczas polowania czy cos w tym stylu. wkońcu obserwacje tez mozna udowodnić fotką na ktorej jest ptak, data i godzina obserwacji. [pozatym liczymy na uczciwośc poszukiwaczy ]
Dominik jak znajde gniazdo to sie zastanowie czy zgłosić je tobie Bo ty masz uprawnienia do focenia przy gnieżdzie.
Temat: Amadyna zebrowata - taeniopygia guttata castanotis
LaKi, nie mogę wstawić fotki bo ptaków jeszcze nie mam , kupuje je od Al jeszcze nie wiem dokładnie jakiej barwy to będą ptaki . Pytam bo mniej więcej chciałbym się orientować jakie młode być może mogłyby być z takiej parki rozumiesz mnie ? Amanda, dzięki za stronkę będę z niej korzystał na pewno
Temat: Co to za ptak?
Witam serdecznie wszystkich miłośników ptaków.
Od niedawna sam bardzo interesuje się ptakami, ciągle chodzę z aparatem i cykam fotki.
Jednak z identyfikacją ptaków jeszcze sobie nie radzę, więc chciałbym abyście mi pomogli.
Dzisiaj przez około 30 minut obserwowałem...no właśnie nie do końca wiem co, oczywiście mam swój typ, ale nie chcę się wygłupiać
Na pewno ptak drapieżny i bardzo durzy, jeśli chodzi o rozpiętość skrzydeł, to porównałbym go do boćka. Obserwowałem go w czasie polowania. Szybował bardzo nisko nad ścierniskiem, jakieś 1,5 do 5 metrów.
O to fotki:
Temat: Co to za ptak?
Witam serdecznie wszystkich miłośników ptaków.
Od niedawna sam bardzo interesuje się ptakami, ciągle chodzę z aparatem i cykam fotki.
Jednak z identyfikacją ptaków jeszcze sobie nie radzę, więc chciałbym abyście mi pomogli.
Witaj dragonfly na forum Zapraszam Cię do częstych odwiedzin Cykaj fotki z obserwacji ptaków i zamieszczaj na forum Jeśli bedziesz mieć wątpliwości co do identyfikacji, pomoc z forum napewno otrzymasz
Pozdrawiam
Temat: Gry w rozpoznawanie ptaków
Dostałem maila z Birdforum z linkiem do takiej oto gierki, gdzie wygrać można nową wypasioną lornetkę EL 42. Ta gierka to narzędzie marketingowe, ale bardzo sympatyczne.
http://birdinggame.swarov.../index.php?l=EN
Po grze należy się zarejestrować (strona komercyjna Swarowski Optics), by wziąć udział w loterii z tymi lornetkami.
Gra z instrukcjami po angielsku i niemiecku, ale można podejść intuicyjnie, nie znając tych języków. Zwłaszcza, że można sobie grać testowo wiele razy, zanim się "obstawi" "ostatecznie", rejestrujac się z aktualnym wynikiem. Gra aktualna do 30 listopada, potem pewnie ta loteria.
Trzy poziomy trudności (hiker, birder lub top birder) - wybiera sam gracz. Im wyższy poziom, tym większa pula punktów do zgarnięcia, ale i trudniesze fotki/gatun do rozpoznania.
Do wyświetlanych fotek (20) dobiera się jedną z pięciu możliwości (wyświetlane łacińskie + angielskie nazwy ptaków). Od razu wyskakuje, czy dobry wybór i co było na fotce. Czas na zastanowienie/odpowiedź tym krótszy, im wyższy poziom się wybierze; wyświetlany jako countdown na ekranie. Są tyż dodatkowe opcje/pomoce do obstawiania: "LIMIT ANSWERS" - ograniczenie wyboru do jednego z 3 podanych opcji, a nie 5, ale wtedy mniej punktów za dobrą odpowiedź; BIRDBOOK - wyświetlają się fotki 5 opcji, to ma być rodzaj podpowiedzi chyba..
N-Joy !!
PS. Jamci nie jezd przedstawiciel handlowy Swarka ani mi on za ten pościk nie zapłacił ))))
Temat: [seele]Na szare dni ... Hortulus...
35 świetnie wypatrzone i skadrowane! Proste do bólu, ale efekt duży :) Zdjęcia ptaków bardzo sympatyczne, ale najbardziej przypadły mi do gustu dwie fotki - 41 i 39. Na fotce 41 widzę znowu minimum formy, maksimum treści. Bardzo mi się podoba dynamika tego zdjęcia. Naprzemiennie ułożone skrzydła dodatkowo sprawiają wrażenie pościgu. Poza tym duży porządek - linia horyzontu zbiega się z linią pościgu. Świetnie. Fotka 39 to bardzo ciekawy kadr z dużą głębią uzyskaną dzięki ptakom lecącym w kierunku spacerowiczów. Świetnie prowadzą wzrok. Trochę nostalgiczne zdjęcie, jak dla mnie, za co daję dodatkowy plus :)
Temat: Perlice
Spicifer perliczki to mój ulubiony temat ja zajmowałem się hodowlą tych ptaków z największą przyjemnością w swoim stadku zostawiałem ptaki tylko i wyłącznie o klipsach przylegających i niedużych a także o krępej budowie ciała perliczkach na wzór tej z fotki zamieszczonej przez Dawida nazywałem je tzw Perliczkami Polnymi chciałem by jak najbardziej przypominały sylwetką swoich dzikich przodków nigdy nie miałem problemów z ich odróżnieniem samic od samczyków Spicifer romans do Ciebie czy mógł byś zamieścić fotki swoich ptaków
Temat: Prośba o oznaczenie i sprawdzenie
jednak nie ma juz wątpliwości, że są to szczątki bielika - oznaczyła je również specjalistka od drapoki Kessy.
w tej sytuacji należałoby zgłosić taki incydent do Komitetu Ochrony Orłów:
Zwracamy się z prośbą do wszystkich obserwatorów ptaków i miłośników przyrody, o nadsyłanie danych do Kartoteki. Informacje takie powinny zawierać następujące dane:
gatunek oraz o ile to możliwe wiek (np. pull., juv., imm., subad., ad) i płeć ptaka,
miejsce znalezienia, dokładną (lub przybliżoną) datę znalezienia,
możliwie dokładne okoliczności zdarzenia (śmierci bądź osłabienia);
informację o dalszym losie ptaka (leczony, wypuszczony, padł, przekazany do ZOO, etc.).
W przypadku znalezienia martwego ptaka należy określić w przybliżeniu datę śmierci (okaz „świeży”, w stanie silnego rozkładu gnilnego, fragmenty upierzenia). W miarę możliwości prosimy o określenie przyczyny śmierci (np. znaleziony pod linią energetyczną, przy drodze).
strona główna Komitetu
po prawej stronie jest miniatura koperty - kontakt mailowy
napisz do nich i prześlij fotki
Temat: Obserwacje ptaków [2007]
Ok. godziny 12 wybrałem się na spacer po moim osiedlu i nad zalew.
Wszędzie ptaków bardzo dużo. Nad zalewem ok. 800 kwiczołów rozganianych przez polującego krogulca.
Na krzaku zdybałem całkowicie niepłochliwą sójkę która dała się podejść na 2m...
Dodatkowo kosy i szpaki.
Ale całkowicie kosmicznym doznaniem była obserwacja ( ostrożnie licząc) ok. 2700 kwiczołów w jednej z części mojego osiedla.
Między blokami rośnie tam mnóstwo jarzębiny. Coś niesamowitego. Tak ogromnej ilości tego gatunku jeszcze nigdy nie widziałem. Ptaki przesiadywały na wszystkich możliwych drzewach. Żerowały na jarzębinie.
To było tylko na pewnej części osiedla, a daleko widziałem cały czas przemieszczające się inne stada. Nie potrafię sobie uzmysłowić ile mogło ich być jednocześnie na całym osiedlu.
Obserwowane ptaki:
Kwiczoły- ok2700, ok800 i wiele mniejszych grupek
Kosy-2, 3
Szpaki- 5, 1, 3, 8, 13
Krogulec
Sójka, bogatki, modraszki, dzwońce, sroki, sierpówki(3), mazurki, wróble, kawki, gawrony
PS.
Fotki wstawię jak przerzucę na komputer i pozmniejszam.
Temat: Budki dla jerzyka
Dziś, to jest 1 września 2007, skontrolowalismy skrzynke lęgową dla jerzyków, w której 26 lipca stwierdzilismy jednego swieżo wyklutego jerzyka i jedno jajo (fotki w tym temacie powyżej). Zachodziła obawa, ze ptaki mogą porzucić lęg, większosc bowiem jerzykow odlatuje na początku sierpnia. Jednak zgodnie z przewidywaniami naszych forumowiczów tak się nie stało.
Już po otwarciu klapy na dach usłyszalem charakterystyczne piski mlodych jerzyków, przed otwarciem budki, przez otwor wlotowy widzialem poruszajace je skrzydłami, tak jak te karmione przez Wadrę. Jednak po otwarciu troche sie zdziwiłem, przeciez byl 1 młody i 1 jajo, a tu widać trzy ptaki. Z młodymi w budce siedział dorosły jerzyk, pogoda wczoraj i dzis rano (kontrola byla o 9.30) była kiepska, wiec pewnie zamiast tłuc sie po niebie siedzial w ciepełku. Tak wiec wątpliwości czy mlode nie zostaly porzucone od razu sie rozwiały. Przyjmując klucie na 26 lipca, pobyt w gnieździe przy dobrej pogodzie 6 tygodni, to termin wylotu naszych spóźnialskich wypada na 6 września. Fotki poniżej. Kontrolowali: Basior i Ania Krawczyk.
Warto napisac, bo jakos wczesniej to umknęło, że wszystkie budki w Milanówku sa wieszane w ramach Programu ochrony jerzyka i innych ptaków chronionych związanych z budynkami wielorodzinnymi w Milanówku . Jest to pierwszy taki program w Polsce, zatwierdzony uchwałą Rady Miasta Milanówek, stanowiący nowe prawo lokalne! Program przygotowało Stowarzyszenie Na Rzecz Miast Ogrodów.
Temat: Fotografia
Marcinxbox, jupi
Wiem wiem, początki sa trudne. Ale juz powoli zaczynasz mieć pierwsze efekty
Im większa prędkość i bardziej zróżnicowane tło tym fajniej
Wystarczy sobie usiąść gdzieś na ławeczce obok przejeżdżających samochodów, motorów, rowerów albo przelatujących ptaków i poćwiczyć
Mi tamto foto robił kumpel ze studiów, który już tę sztukę opanował bardzo fajnie. Większość zdjęc mu wychodziło. Mi nie wiem czy 1/10 wyjdzie
Aha on normalnie z ręki na dodatek robi te fotki Biegał za nami po lesie i robił nam fotki
A macie jakieś fajne filtry ? Bo ja osobiście uwielbiam fotki zrobione z filtrem szarym. Ja osobiście używam połówkowego szarego. Zdjęcia wychodza jak w Top Gear
Dam przykład:
fotka
Temat: Prośba o oznaczenie gniazda i klucza
Witam!
Mam 2 Pytania:
1) Kilka dni temu udało mi się zrobic fotki klucza lecacych ptaków. W powiekszeniu sylwetka ptaków w tej formacji wygląda na gęsi. Mam w zwiazku z tym pytanie czy na podstawie układu klucza mozna określic gatunek gęsi?
2) Również kilka dni temu natknąłem się na łęgach na wiszące gniazdo. Mysle że jest to gniazdo remiza, którego obserwowałem w okolicy kilka lat temu. Czy moje przypusczenia są słuszne?
Do postu dołaczam fotke klucza i gniazda.
Pozdrawiam
Piotrek
Temat: FOTOGRAFIA PTAKÓW 2009
litlfisch, ja nie widzę nic w tym złego że zrobiłeś fotki na gnieździe w końcu nikt nie ucierpiał, książki i inne wydawnictwa przyrodnicze są pełne zdjęć ptaków w gniazdach, nie słyszałem głosów oburzenia że autor książki siedzi przy gnieździe i robi foty.
[ Dodano: Nie 10 Maj, 2009 20:48 ]
Temat: fotki z wypraw rowerowych Paskudy :)
dzisiaj na moją kolejną wyprawe rowerową zabrałam do plecaka aparat.Zobaczcie jak piękne są okolice Gorzowa jazda tam to sama przyjemność moja trasa to tak około 30km i biegnie wzdłuż warty do Santoka.Krajobraz ten został utworzony przez lodowiec(zarówno rzeka Warta jak i okoliczne wzgórza morenowe).Jak dla mnie to cos wspaniałego.Oprócz tego pełno najróżniejszych gatunków zwierząt,śpiew ptaków,brodzące u brzegów Warty czaple siwe i kormorany czarne,czy biegjące konie poprostu pięknie
Dodano po 1 minutach:
i dalej
Dodano po 3 minutach:
tam jak się przyjrzycie (szkoda że trzeba fotki zmniejszać żeby wrzucić na forum ) jest stary wiatrak na wzgórzach fotki niestety nie oddają piękna tych miejsc
Dodano po 1 minutach:
Temat: Poznajmy się :)
Witam.
Ad:Lamika,Kubek,78.
Dzięki za ciepłe przywitanie.Nie spodziewałem się natychmiastowych odpowiedzi.
To było miłe
Wkleiłem pierwszą fotkę "biegnącej" Łyski tak na próbę i wyszło za drugim razem .
Jeśli chodzi o zdjęcia z obrączkowania Sokołów to niestety nie posiadam owych.Bo ja tylko pomagam, nie wchodzę na gniazda.Więc fotki które posiadam dotyczą przygotowań.
Moją kolejną pracą na rzecz ptaków jest również podkładanie padlinki dla pięknego drapieżcy który samotnie odchowuje młode.Inne fotografie ptaków i zwierząt i owszem.Coś od czasu do czasu podam.
Pozdrowienia z upalnego Szczecina,Mikesz.
Temat: FOTOGRAFIA PTAKÓW 2009
1507 z jakiej odległości robiłeś te fotki-nie przypominam sobie aby fotografujący ptaki kiedykolwiek polecali ten obiektyw-najczęsciej w grę wchodzą obiektywy o ogniskowych od 300 w górę?
tak jak napisali koledzy 300 LIS/2.8 używam z tc x1,4: x2 i monopod, kaczki przeważnie z x1,4 lub samo 300 rzadziej z tc x2 który używam do wszystkich innych ptaków co do jakości to powiem tyla że odkąd przy AI servo zacząłem używać przycisku AF-ON zacząłem mieć więcej trafień w punkt, mimo że obiektyw ma stabilizację bardzo dobrą to łapki i tak biegają w różne strony więc i AI servo cały czas pracuje przez co ostrość bywała wszędzie ale gdy odkryłem za waszymi poradami zastosowanie AF-ON sprawy mają się dużo lepiej.
No i sam obiektyw w połączeniu z 40D daje niesamowitej jakości rawy. Pozostaje tylko a może aż kwestja parametró ekspozycji i kadrowania z czym bywa różnie
Temat: Portrety ptaków
Narazie nie posiadam fotek dzikich ptaków, zatem wstawię ze 2 fotki gołębi.
Przynajmniej z podejściem do nich nie było problemu
Temat: Stawy w Kraśniczej Woli
Dzisiaj ekipa Bociana - Basior i ja naprawialiśmy zniszczone mnichy na stawach.
Dokonalismy naprawy 2 mnichów w południowej części kompleksu - prace polegały na zastawieniu ich deskami i uszczelnieniu darnią (fotki).
Poza tym prowadzone są rozmowy z Nadleśnictwem Chojnów w sprawie naprawy mnicha na stawie północnym - obecnie z najwyższym poziomem wody. Napór wody spowodował iż powstała dziura obok mnicha. Wody która napływa do stawu (dzięki zasileniu przez przepływającą obok rzeczke) bez remontu nie da się w żaden sposób zatrzymać.
Jest jeszcze problem zastawki na rzeczce. Ktoś notorycznie niszczy zastawkę co powoduje że woda przestaje dopływać do stawu. W takim stanie nie można mówić nawet o bilansie zerowym.
Bilans jest cały czas ujemny
Mamy ogromna prośbę do wszystkich, którzy będą prowadzili na stawach obserwacje ptaków. Chodzi o to by kontrolować stan mnichów szczególnie tych naprawionych - czy nie zostały zniszczone i jaki jest poziom wody.
Wpisujcie tu wszystkie sprawy (oprócz obserwacji ptaków) związane ze stawami - a więc stan wody, mnichów, zastawek i innych urządzeń. Informujcie nas o wszelkich zmianach (fotki pozwolą ocenić zmiany).
Jutro załacze mapke która zobrazuje w których miejscach dokonano napraw
Temat: powodzenia i niepowodzenia
"Jeszcze kilka dni temu ich widok był rzadkością, ale teraz, mimo że aura wciąż zimowa, bociany na dobre zagościły w polskim krajobrazie. Na naszą skrzynkę napływa coraz więcej zdjęć tych pięknych ptaków.
"Zauważyłem dwa bociany w okolicy Górowa Iławeckiego woj. warmińsko-mazurskie. To znak, że prawdziwa wiosna tuż, tuż" - pisze Waldek B i przesyła zdjęcie bociana majestatycznie kroczącego po wiosennej łące.
Ale nie wszystkie "boćki" mają tak dobrze jak ten z fotografii pana Waldka. Niektóre ptaki wciąż muszą się zmagać z polską pogodą. "Przesyłam fotki z ogródka. Troszkę szkoda mi tych wspaniałych ptaków. To nie tak powinno chyba być, prawda?!" - martwi się pan Robert Krajewski ze Starego Miasta. Bocian na jego zdjęciach siedzi w gnieździe obficie zasypanym śniegiem. Jeśli wierzyć prognozom pogody, na prawdziwą wiosnę, będzie jeszcze musiał trochę poczekać."
http://www.tvn24.pl/0,1543634,wiadomosc.html
Temat: Obserwacje ptaków 2008
jak słusznie zauważył wiesławbagiński na liście PTAKI, rzekome gęsi na zdjęciu to oczywiście kormorany (wszystko się pomieszało przy uploadzie ). w takim razie do obserwacji dopisuje przeoczony klucz 31 ptaków (łącznie 33)
i obiecane fotki czapli od Marcina Lepki
pozdrawiam,
Temat: Obserwacje ptaków 2008
Witam
Oto wyniki liczenia ptaków z okazji Europejskich Dni Ptaków, które odbyło się na Wyspie Bolko w Opolu w godzinach 10-14
łabędź niemy 2
świstun 1
krzyżówka 182
płaskonos 1
kuropatwa 14
bażant 3
perkoz dwuczuby 2
kormoran 3
czapla siwa 1
jastrząb 2
krogulec 1
myszołów 4
pustułka 3
kokoszka 6
łyska 6
kszyk 4
śmieszka 206
mewa pospolita 5
mewa srebrzysta 3
mewa białogłowa 3
grzywacz 4
sierpówka 2
zimorodek 1
dzięcioł duży 4
skowronek 11
świergotek łąkowy 1
pliszka siwa 1
strzyżyk 3
kos 5
kapturka 5
mysikrólik 1
rudzik 4
kopciuszek 5
raniuszek 1
bogatka 35
modraszka 22
kowalik 3
pełzacz leśny 2
sójka 12
sroka 10
kawka 153
gawron 300 cn.
wrona siwa 14
szpak 13
wróbel 22
mazurek 40
zięba 1
dzwoniec 32
szczygieł 23
czyż 4
makolągwa 64
grubodziób 1
potrzos 12
pozdrawiam w imieniu wszystkich liczących
fotki jakieś dodam wraz z obserwacjami z jutrzejszego liczenia na Zbiorniku Turawskim
Temat: Obserwacje ptaków [2007]
Robie fotki, ale niestety tych siewkowcow nie mam, bo fotografuje lustrzanka i nie dorobilem sie jeszcze odpowiednio duzego obiektywu, a tam na tym rozlewisku nie ma sie gdzie ukryc zeby zrobic im fotke z bliska. Zdaje sobie sprawe z trudnosci w rozpoznawaniiu tej grupy ptaków i nie oznaczam ich na sile, podaje tylko te obserwacje co do ktorych jestem pewnien.
Temat: 15 października - niedziela
A ja witam Wszystkich cieplutko!
Przed chwilą "wróciłam" z Afryki. Głośno tam od śpiewu ptaków – ćwierkają, skrzeczą, gdaczą (gdy usłyszałam gdakanie, w pierwszej chwili wyjrzałam przez okno, czy nie zabłąkała się na osiedlu jakaś kura! ), co chwila słychać trzepot skrzydeł.
A u nas zimno, pochmurno, wieje wiatr. Nic dziwnego, że ptaki zaczynają szukać cieplejszych stron.
Ten klucz gęsi widziałam wczoraj, po południu. Stada lecących gęsi nie da się nie zauważyć – słychać je z daleka!
Próbowałam je policzyć, było ich ok. 90!
Jakość fotki bardzo słaba, bo to klatka z filmu.
A jesienne kwiatki nadal kwitną…
Miłego dnia!
Temat: Ja i Sami mówimy dzień dobry.
Witaj Blue
Boguska slusznie poleca klatke/woliere Pietra, jednak nie przejmuj sie az tak. Ta wolierka jest wzorcowa, ja osobiscie jestem pod jej wielkim wrazeniem i super by bylo jakby kazdy paput w mieszkaniu czy domu mial takie lokum, rzeczywistosc jest jednak inna bo wiekszosc ptakow trzymana jest w metalowych klatkach. Natomiast zwroc uwage na ilosc zabawek, zerdek, lin itp, popatrz tez na pierwsza strone w watku,
http://www.aleksandretta....der=asc&start=0
tam jest fotka pod inym katem i widac placyk zabaw, razem ze schodkami - drabinka, pelna inwencja.
A przy okazji Pietr jak mozesz to zamiesc jakies dokladniejsze, pogladowe fotki
Duze galezie wez z lasu, ale nie z ziemi, najlepiej jakis swiezy wiatrolom i chyba lepiej jest to wypelnic gotowymi zabawkami, te wlasnorecznie robione przewaznie sa malokolorowe, a moj Larry np bardzo lubi czerwony kolor. W najblizszym czasie bede musial zrobic przerobke swojego placu zabaw wypelniajac go wlasnie gotowymi kolorowymi zabawkami.
Jak klikniesz na zdjecie to otworzy sie okienko i bedzie juz wygladalo normalnie, a nie w negatywie.
Temat: Dni ptaków... jakie i kiedy...
Witam!
Byłem dzis na liczeniu ptaków na Wilanowie.Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników.Panowała tam bardzo miła atmosfera;kto nie był niech żałuje.Można było zobaczyć wiele ciekawych gatunków.Stwierdzono nastepujace:
1.mazurek;
2.czapla siwa;
3.sikora bogatka;
4.sikora modraszka;
5.gawron;
6.wrona siwa;
7.sroka;
8.łabedż niemy;
9.tracz nurogęś;
10.łyska;
11.dzięcioł średni;
12.dziecioł zielony;
13.kowalik;
14.bażant;
15.kwiczoł;
16.kos;
17.krzyżówka;
18.dzwoniec;
19.mazurek;
20.czapla siwa;
Kilku członków "ekspedycji"stwierdziło równiez gile,szczygły i czyże.Osobiście nie widziałem ale wierze na słowo.
Pozatym widzieliśmy kilka ciekawych ssaków tzn.norke amerykańską i wiewiórkę.
Jak ktos był na liczeniu i zrobił jakies fajne fotki proponuje zeby wkleił je tu.
Jescze raz pozdrawiam wszystkich uczestników(szczególnie Beate i Kasie)
Piotrek
Temat: Ptaki-dziwaki :)
Powiem wam co widziałem podczas obrączkowania ptaków na Akcji Nysa- otóż złapaliśmy w sieć pokrzewkę czarnołbistą, na pierwszy rzut oka ewidenty samiec (czarna czapeczka). Ale po bliższych oględzinach wyszło na to, że mamy doczynienia z samiczką- ponad połowa czapeczki była koloru czarnego (rudawy ledwo widoczny) - niestety nie mam fotki tej ptaszyny, ale mogę powiedzieć, że jeszcze kilka podobnych dziwolągów udało nam się złapać
Temat: no to sobie zaszalalem...:( [nieco dlugie]
Witam
Videoradar w autkach, a wlasciwie jego kamera umocowana jest na szybie
obok lusterka, wyswietlacz zwykle w okolicach miejsca na radio.
Za granica sa takze wersje kamera+laptop - nie wiem jak w Polsce. Sa
tez videoradary stojace, rejestrujace ruch lub robiace fotki. Wyglada
to jak stary aparat fotograficzny: statyw i skrzynka. W niektorych
miastach i na roznych trasach montuje sie na stale takze aparaty
robiace fotki ( predkosc, data, godzina, no i Ty na zdjeciu:-)) , tak
jest np w Niemczech - slupek i cos wygladajace na karmik dla ptakow, z
tym, ze zamiast otworu jest czerwony obiektyw.
Piszesz, ze radiowoz stal prostopadle - nie ma wiec mozliwosci, by
wpudowany w auto wideoradar Was nakrecil, tym bardziej, ze nie dziala
on automatycznie jak np aparat po przekroczeniu predkosci, a trzeba
wlaczyc wczesniej "record".
Jesli nie stala tez zadna skrzynka na nozkach, to juz na pewno Was nie
nakrecili ani nie sfotografowali.
Jest wiec dobrze:-)
Pozdrawiam
Piotrek Kadett 1.3 LPG
Temat: Obserwacje ptaków [2006] [2007]
Lamika napisała
Czy to ostatnie zdjęcie z otwrtym dziobem to alczyk
Tak to alczyk, był malutki i piękny. Miałam dużo szczęscia bo pływał blisko i nie nurkował. A gdy zaczął nurkowa, to nie sposób zrobic mu fotki. Jest bardzo szybki. Spotkałam tam sympatycznego ptasiarza az spod Wrocławia. A my jechaliśmy tam tylko 40 minut.
Ponadto było dwóch ptasiarzy z Gdańska i jeden brodaty z który nie rozmawiałam. Naogladałam sie kaczek morskich przez lunetę- szczególnie pieknie wygladały eredony. I co tam deszcz czy szare niebo. Tyle pięknych i rzadkich ptaków widziałam, że jeszcz dzisiaj moge śpiewac, "że jestem cała w skowronkach".
Temat: Obserwacje ptaków [2008]
Sporo tych ptaków w Elblagu.
Niedaleko mego domu nad Dunajcem najpierw przyleciały 2 Tracze-nurogęsi, potem 5 a teraz stado 8. Bardzo ostroznie je fotografuję , żeby nie spłoszyć. Tej wielkości co krzyżówki.
Wczoraj spotkałem 2 gile. Piły wodę z wilką powagą , powoli z małego strumyka. Trochę było ciemno więc i fotki takie sobie.
Pozdrawiam
JZ
Temat: Nierozłaczki Fishera - rozwój pisklaków
Ponieważ nie zauważyłem, aby na forum ktoś już założył podobny temat postanowiłem go rozpocząć. Natchnęła mnie do tego moja parka Fisherek, które niespodziewanie postanowiły znieść jaka i dochować się potomstwa. Moja parka jest z roku 2007 i są to ich pierwsze legi. Samiczka zniosła 3 jajka i wszystkie były zalężone. Niestety podczas prześwietlania uszkodziłem jedno jako i zarodek obumarł . Z pozostałych dwóch wykluły się pisklaki. Pierwsze młode wykluło się w sobotę 18.10 drugie 22/10. Póki co maluchy mają się dobrze a rodzice troskliwie się nimi zajmują.
Postaram się regularne opisywać rozwój młodych ptaków i umieszczać nowe fotki, tak aby każdy kto będzie zainteresowany mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.
Nie wiem dlaczego ale tuż przed wylegiem samica zaczeła znosic do gniazda sporo gazet mimo, ze w klatce dostępne miały cały czas gałazki. Gniazdo w ten sposób stało sie bardzo masywne, a mlode siedzą w głebokim leju.
Papugi odbywają legi we wspólnej klatce z drugą parą Fisherek (które obecnie również wysiadują 5 jajek) oraz parą nierozłaczek - najprawdopodobniej hybryd miedzy czarnogłowką + czerwonoczelną. Cała 6 dorosłych ptaków dogaduje sie wyśmienicie i nie ma między nimi zatargów.
Temat: FOTOGRAFIA PTAKÓW 2009
chyba musimy z Audikiem założyć nowe forum: Fotografia ptaków dla początkujących; gdzie mi z moim P80 do takich fotek
Chyba raczej "Forum dla początkujących którym kiepsko wychodzą zdjęcia, bo jak przypomną sobie fotki edmun'a lub sebaok'a to aparat dostaje kociokwiku".
Temat: Zachowanie (się) ptaków
Zapewne pamiętacie zdjęcie wlepione do mojej inauguracyjnej awizagadki, któr? dzisiaj zamknięto, a które to przedstawiało sójkę. Otóż kulisy powstania tej fotki były następuj?ce: Jaki czas temu wracaj?c pochmurnym dniem z pracy zobaczyłem siedz?cego na drzewie, ok. 150 m od szosy, myszołowa, więc zatrzymawszy samochód chciałem mu zrobić zdjęcie. Nim jednak zd?żyłem uchylić boczn? szybę, drapieżnika już nie było . Ledwie 2-3 sekundy póĄniej na tym samym drzewie, może nawet na tej samej gałęzi siedziała już sójka (jeli odwróciłbym głowę na tę chwilę gdzie w drug? stronę i zobaczył „metamorfozę” myszołowa pewnie wybrałbym się wkrótce do psychiatry ale na szczęcie głowy nie odwróciłem ). Do czego zmierzam... Chciałbym Was zapytać, czy Waszym zdaniem to ja czy sójka wypłoszyła myszołowa? Czy taki ptak jak myszołów mógłby obawiać się wiele mniejszej sójki? A może to był zwykły zbieg okolicznoci, że dwa różne gatunki korzystały z tego samego „punktu widokowego” i w dodatku drugi parę sekund po pierwszym...
Temat: Obserwacje ptaków 2009
Pomimo nieprzyjemnego wiatru i zacinającego śniegu ruszyłem na W-pę Bolko. Ze względu na pogodę :/ ptaków mało, ale te nieliczne bardzo przyjemne :oki: , m.in.
łabędź niemy 2
świstun 2
głowienka 1
czernica ~80
gągoł 2
nurogęś 3
bażant 1
perkoz dwuczuby 1
kormoran 3
myszołów 3
pustułka 3
łyska ~150
czajka 1 - moja najwcześniejsza obserwacja
leucystyczny gawron - nasz kolega na stałym miejscu (fotki kilka moich postów wcześniej), z racji ubarwienia gawrony nie bardzo go tolerują. więc stale przebywa z mewami na śluzie na Odrze, zachowuje się jak mewa tylko patrzeć jak zacznie pływać
dzięcioł duży 1 bębniący
kowalik 4
szpak 1
Zdjęć niestety nie mam, bo nie chciałem narażać aparatu przy takich opadach
obserwowali i pozdrawiają: Michał Zawadzki i ja :]
Temat: Fotki na jajkach itp.
Nie podoba mi sie, ze jest tyle zdjec ptakow na jajkach, w gniazdach i tuz obok nich. Temat wielokrotnie walkowany... Jak widze zdjecie robione ob. 300mm i caly ptak jest w kadrze to chyba odleglosc "fotografa" nie byla zbyt rozsadna. Dziwe sie, ze w albumie takie zdjecia sa zamieszczane. To moje zdanie, moze kogos uraze, ale mi sie to nie podoba i tyle
Temat: Obserwacje ptaków 2008
z ciekawszych ptaków na Bolko:
gęsiówka egipska 1 tegom się nie spodziewał...
krzyżówka 20>
kuropatwa 4
bażant 2
kormoran 4
śmieszka 21
mewa pospolita 1
grzywacz 15>
skowronek 10>
dymówka 3
pliszka żółta 1
pliszka siwa 3
kos 20>
kopciuszek 2
kowalik 2
szpak 20>
kulczyk 5
grubodziób 2
potrzos 10
potrzeszcz 3
fotki gęsiówki będą...
Temat: Jaki obiektyw ~ 400mm
Próbowałem złapać dzięcioła, stojąc praktycznie pod drzewem, na którym siedział. 200mm na cyfrze w takiej sytuacji to dużo za mało. 400 było by ok. Ja tam nie znam się na foceniu ptaków, ale nie sądzę, żeby fachury wspinały się za dzięciołami na drzewa - pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
Dzięcioła od dołu, czyli spod drzewa, bardzo trudno zrobić, mocny kontrast z niebem, bestia płochliwa itp. Z 300 jest mały i trzeba potem kadrować w PS ale da się, natomiast żeby zajmował cały kadr robiłem 300+2x ale takie fotki od dołu są raczej średnio ciekawe.
Na dzięcioła najlepiej się zaczaić na sąsiedniej sośnie ale potrzebne są te pałąki do chodzenia po słupach, a jeszcze lepiej to dogadać się z jakimś futrzakiem, żeby z sąsiedniej gałęzi strzelił dzięciołowi prosto w twarz i po ptakach
Temat: Obserwacje ptaków [2009]
Witam
Dziś z ciekawszych ptaków:
dzięcioł zielony a właściwie to 2 bo słyszę 2-giego
strzyżyk-ostatnio widziałem go w styczniu dobrze sie chowa (ładnie śpiewał)
2 szczygły
kosy obudziły mnie o 5 rano jak pieknie śpiewały
czyżyki stołuja sie u mnie razem z sikorami czasem przylatuje sierpówka
dzwońce i inne
fotki
pluszcz i szczygły
pozdrawiam
JurekZ
Temat: Przyroda naszych lasów i jezior
tak, samiec wróbla oraz sierpówka (synagorlica turecka). Ta sama o której mówiłem na Dniach Ptaków. Gatunek występujący w Polsce dopiero od roku 1941 ... od tego czasu stał się ptakiem pospolitym. Łatwo ją poznać po tych czarnych sierpach która ma po bokach szyi.
Ładne fotki, gratulejszyn
Temat: zaobrączkowane łąbędzie
Co bardziej bystre oko zauważyło pewnie, że na Drwęcy przybyło łabędzi (w sobote było ich 21).
Jako że Brodnica to gościnny gród jest zatem nie wypadało nie przyozdobić kilkoro z nich błyskotkami na lewej łapce (głównie za sprawą łebędziowego pogromcy w osobie forumowego Mariusza ). Na chwilę obecną 8 ptaków szczyci się takimi błyskotkami na nogach... ale zaobrączkowanych ptaków na pewno przybędzie .
Łabędź z końcowym numerem obrączki -41 został nazwany Kędziorem... a to dlatego bo pływa tam w tę i na zad i wszystkich ustawia, bez względu czy trafi na łabędzia czy na kaczke... no i tak mi się jakoś skojarzyło
Fotki zapodam jak znajdę chwilkę czasu.
Temat: Karmnikowa liga 2006/2007
Fajne fotki.
Bardzo mi przykro ale jakoś nie mogę się zgodzić z kolegą.
Oczywiście z punktu widzenia obiektów czyli jakie tam są ptaszki to tak, ale z punktu widzenia jakości zdjęć... no cóż.
Nie o to chodzi że chce kogoś skrytykować, ale wydaje mi się że bardzo fajnie by było jakby koledzy oprócz obserwowania ptaków mieli też możliwość ich sfotografowania w miarę poprawnej jakości.
W sumie średniej jakości aparat cyfrowy z miarę dużą ogniskową nie jest teraz wielkim wydatkiem, a przyjemność oglądania sobie później "upolowanej" zwierzyny bardzo wielka .
Nie mówiąc jeszcze o dodatkowych korzyściach, jak np. udokumentowanie swoich obserwacji, czy możliwości późniejszej identyfikacji nierozpoznanych od razu (lub źle zidentyfikowanych) ptaków.
ps. proszę o nieinterpretowanie mojej wypowiedzi jako złośliwość.
btw. Moje obserwacje są w porównaniu z kolegami bardzo skromne . tylko Bogatki, Modraszki, Sójka, Mazurki. Dziwna rzecz ale pszenica i owies wcale nie jest ruszana.
pozdrawiam (i zazdrością czytam o obserwacjach koleżanek i kolegów
Temat: Jesienny konkurs.
SOWA ŚNIEŻNA
CECHY GATUNKU
Wyraźna biała szlara, wokół dzioba długie miękkie pióra. Nogi i palce obficie opierzone.Dymorfizm płciowy: samiec - nieomal czysto biały, niewiele brązowych plamek, najliczniejszych na lotkach i sterówkach oraz barkach i pokrywach skrzydłowych. Samica większa, a plamki zlewają się w poprzeczne pręgi. Młode z jeszcze większą ilością barwy brązowej.
WYMIARY ŚREDNIE
dł. ciała ok. 60 cm
rozpiętość skrzydeł 160 cm
waga ok. 1,35-2,6 kg
BIOTOP
Tundra, przy ciężkiej zimie przelatują na południe, jednak wędrówki są nieregularne, a migruje zmienna liczba osobników.
GNIAZDO
Gniazdo na ziemi, w płytkim zagłębieniu.
JAJA
W ciągu roku wyprowadza jeden lęg, składając w maju 5-14 jaj. [opis jaja]
WYSIADYWANIE
Jaja składane w odstępach kilkudniowych, wysiadywane są od zniesienia pierwszego jaja przez okres 5 tygodni. Pisklętami zajmują się obydwoje rodzice.
POŻYWIENIE
Gryzonie (głównie lemingi) i ptaki. Im mniej pokarmu, tym większą jego część stanowią gryzonie. Poluje również dniem.
Jak wiekszość gatunków ptaków i zwierzat dostepna do hodowli prywatnych
info z wikipedii,fotki sa mojego autorstwa
Temat: PILNE! POSZUKUJĘ DARMOWYCH ZDJĘĆ PTAKÓW
Poszukuję darmowych zdjęć na tablice edukacyjną: bąka, bociana czarnego, zimorodka, bielika, gąsiorka, pokrzewki jarzębatej, derkacza. Na zdjęciach znajdą się dane autorów. Proszę o pomoc. Fotki w dobrej rozdzielczości proszę przysyłać na: g.wasielewski@almacolor.pl WIELKIE DZIĘKI!!!
Temat: Aparaty Analogowe - A fotografia Ptaków
Czy ktoś z Was fotografuje jescze "analogami"?
Macie może jakies sugestie dla "Analogowców"?
Ja się "bawie"
Zenitami: mam
-Zenita "E" z standardowym heliosem :D
-Zenita 12XP + Tair 3S 300mm :D
(oczywiscie to są aparaty bez AF)
Jak myślicie takim sprzęte da się robić dobre fotki?
Jakie Analogi byście polecali...?
Temat: Aleksandretta obrożna - Psittacula krameri
jomidzola, chyba masz niebieskiego samca - tu jestem pewniejszy bardziej, no i zieloną samiczkę.
Fotki jednak były by lepszej jakości proszone,ogon, cała budowa piersi z brzuchem, także w całości ptaków.
Jeśli chodzi o pierzenie, to może kąpiele, brak witamin, za sucho w pomieszczeniu ?
Temat: Kandydat na burmistrza
pijemy juz trzecią flaszke ,sake brakło to teraz Johne`go Walkera, ale tą 0 ,75,nie wiem czy poradzimy. Jermak spiewa mi jakies piosenki o .. " hej przeleciał .... kalinowy lasek , a ja: hej ,hej hej ,sokoły , nie zjadajcie ptaków bo je boli... i tak na zmiane . fotki chyba nie wyślemy bo Jermak siadł na aparacie i coś wysiadło (wyrzucił go do jakiegoś gniazda).
ogólnie jest wesoło ,ale jutro bedą nas głowy bolały.
Jermak do mnie. co tu taka cisza? wszyscy chyba poszli na Kręcisza?
do rana daleko ,moze (jak damy rade) to sie odezwiemy ,powoli juz i klawiszy nie widac.
pozdrawiamy Admina i wszystkich przyjaciół i nieprzyjaciół - kazał dopisać!
heja
Temat: Liczenia krzyzówki 2007 :-)
No, jak tam liczenia??
Ja mam za soba. miasta podwarszawskie:
Radzymin - dwa stada, jakies 160 ptakow
Wołomin - bez kaczek
Kobyłka - bez kaczek,
Zabki - bez kaczek,
Marki - okolo 130 na kanale
Zielonka - tez sam kanal/rzeka, okolo 500, glownie w parku pod UG. Tamze sympatyczna staruszka opowiadala o plywajacej mandarynce (dowiedzialem sie, ze to samiec), oraz o dwu dziwnych kaczkach - brunetce i blondynce. Fotki nizej.
Temat: Karmisko on-line w Estonii
lusci, młode już opuściły gniazdo i kryją się w krzaczorach. Akurat tego wieczora nie spotkałam żadnego kosika tylko dwa dorosłe samce krzyczące niespokojnie młodych jest trójka i są dość samodzielne, dobrze latają i zbierają robaki. Rodzice jeszcze je dokarmiali, fotki są w galerii. Od niedawna liczba tych ptaków wzrosła w moim rejonie z czego bardzo się cieszę
Temat: CMYK
czy moze mi ktos podac ustawienia CMYK dla photoshopa? (ew. czy w corelu ,
ilustratorze i photoshopie powinny byc takie same?) ja mam teraz w shopie
CMYK: U.S. WebCoated (SWOP) v2. czy mam to zmieniac czy moze zostac?
Tak czytam te twoje posty i włosy mi dęba stają. Chyba Ty/klient/pracodawca
musicie mieć strasznie dużo mamony, żeby tak eksperymentować. Może uda Ci
się zadać 90% potrzebnych pytań, z czego uzyskasz może 50% wyczerpujących
odpowiedzi, a z tego może 30% zdążysz przyswoić lub zapamiętać. Ludzie uczą
się latami na drobnych pracach, a Ty od razu wskakujesz na głęboką wodę.
Duże ryzyko. To się nie może udać. Potasz o podstawy, które dawno powinnaś
znać, zanim usiądziesz do składu katalogu. Skoro to wznowienie i okaże się
że powtarzające się ilustracje lub fotki są w zupełnie innych kolorach to
już na pewno popłyniesz. Radzę przemyśleć to 20 razy lub naskrobać kasy,
żeby zrobić to pod okiem fachowca. Ot - koleżeńska rada... Każdy kiedyś
zaczynał, ale lepiej zacząć od budowy karmnika dla ptaków niż wieży
Eiffla...
Ps.
Zadzwoń do cezexu lub europapier lub innego dystrybutora papieru - niech
zawalą Cię wzornikami. Może przynajmniej dowiesz się na czym masz drukować
;)
A.
Temat: Trójkąt Bermudzki
– Co dzieje się z ludźmi, którzy znikają podczas tych zdarzeń?
– Oni, jak również inne fizyczne obiekty, na przykład statki czy
samoloty,
można przetransportować na Urana – powiedział najzwyczajniej w
świecie.
– Żartujesz!
– Na powierzchni Urana znajdują się wraki statków, samolotów, ciała
ptaków,
ludzi i ryb.
– Nie mówisz serio!
– Owszem, mówię. Kiedy już zrozumiesz, czym jest takie otwarcie, nie
wyda ci
się to takie dziwne – odparł, jakby to było czymś zupełnie
normalnym."
a moze jakies fotki ? ;)
Temat: obserwacje budek lęgowych wiosna 2007
dzisiaj przeprowadziłem dalszy ciąg kontroli skrzynek lęgowych na terenie Pruszkowa.
do najciekawszych obserwacji bez wątpienia należą:
3 młode wiewiórki w budce typu D
wysiadujaca mandarynka w budce typu D (to poprostu jest dla mnie szok ponieważ otwór ma ok 9cm)
poza tym dużo szpaków, modraszek i bogatek
jeszcze dwie młode kawki w budce typu D
fotki jak mi sie uda wkleję innym razem (modraszki, bogatki, szpaki i kawki)
niestety ze względu na bezpieczeństwo swoje i ptaków brak zdjęć mandarynki i wiewiórek
Temat: Karmnikowa liga 2006/2007
Moje karmniki ostatnio przeszły oblężenie: 12 mazurków i 6 wróbli dorwało się do ziaren zbóż, bogatki (8) i modraszki (10) miały smaka wyłącznie na kukurydzę. Tylu ptaków to w karmniku chyba nigdy nie było...
A to fotki z 11.12.2006 -tylko kilka modraszek, bogatek i mazurków. Był także 1 wróbel.
Temat: dobry aparat
Mam kasy 3000pln i na tyle mnie tylko stać.
Poza tym nie znam sie na aparatch, a w kazdym sklepie sprzedwacy zachwalają inną markę.
Aparat ma służyć do robienia zdjęć w plenerze i focenia ptaków - zaznaczam, że nie mam lunety. Poza tym raczej nie nastawiam się na profesjonalne osiągnięcia , tylko na zdjęcia dokumentacyjne, takie "miłe oku".
Nie przewiduję tez wymiany aparatu co kilka lat, z powodów przyziemnych - brak kasy (dwójka dzieci na studiach).
Dlatego chciałabym kupić teraz coś sensownego, żeby mi kilka lat służyło, fajne fotki robiło i nie psuło się.
Mąż wypatrzył to Sony i zapalił się do tego aparatu, o robieniu zdjęć ma też , tak jak ja, amatorskie pojęcie. Na sprzęcie również sie nie zna
Gdybyś mógł nam cos podpowiedzieć, byłabym ogromnie wdzięczna!
proszę też o argumenty przeciw Sony, żeby małzonka przekonać.
Temat: Fajne miejsca
Wyspa Runde to piekne klify, na ktorych w sezonie gniazduja miliony ptakow, ,m.in. maskonury, gluptaki, fulmary, mewy, kormorany... Przykladowe zdjecie ostrygojada mam nadzieje ze sie zalaczy ponizej
Inne fotki sa tutaj: http://www.pciosek.pl/gal...unde/runde.html
Pozdrawiam,
Patrycja
www.pciosek.pl
[ Dodano: 2006-12-30, 13:58 ]
Temat: Co przyniosła wiosna ...
A u nas na działce jest budka dla ptaków, mój ś.p. Tatuś ją zrobił. Pierwotnie miała być dla wróbli ale otwór jest na tyle duży, aby wlazł do środka szpak. Pierwsze szpaki zagnieździły się tam jakieś 6-7 lat temu, co roku są młode. W jednym roku szpaki aż 2 razy wychowywały młode. Poniżej fotki:
1). szpak czeka aż sobie odejdę, straszni płochliwy ptaszek:
2). budka, obecnie zajęta, maluchy już wystawiają łepki do karmienia przez otwór:
Temat: [DK] Moduły łukowe r1400
Żeby nie było że nic nie robie.
Po odebraniu profili i desek od stolarza rozpocząłem montaż modułów łukowych r1400 .
Na warsztatach u hugwy skrzynie zostały zmontowane i rozpoczęła się zabawa.
Jak do tej pory przybiłem siatkę na klatkach dla ptaków ( mój szef tak nazwał moduły ) i pokaleczyłem sobie łapy ów siatką.
Teraz skrzynki oczekują na piankę i gips.
Stan prac przedstawiają fotki z 26.07.2007
Temat: Pyrtus i Pontus mają nowego przyjaciela! :)
Indi.Wtrynie moje trzy grosze do twojego tematu,skoro pytasz...
Tak wiec nie marzylam o kanarku tylko o Gwarku (gadajacym Beo) i otrzymalam obietnice ,ze pod choinke dostane.Jednak ide do szkoly i koszty nas przerosly.Beo kosztuje ok 300 Euro+ olbrzymia klatka,drugie tyle.Zrezygnowalam poki co.
Zaczelam spiewac o kanarku,bo wiem,ze maz mial kanarki i pojdzie na to.
Zgodzil sie a ja kujac zelazo poki gorace juz mowilam o dwoch,bo jeden sie meczy w ludzkim swiecie.
Pojechalismy do hodowcy.Kupilismy parke szarakow.Podobno cos tam mialy ze szczygla i czym brzydsze tym piekniej spiewaja.
Tylko,ze ta parka sie bila.Wydawali takie same dzwieki co bylo dalekie od spiewu,przypominalo raczej skrzeczenie.Calymi dniami puszczalam im plyty ze spiewem ptakow a one cieleta NIC. Za to nadal sie bily.
Dzis pojechalismy je zwrocic do woliery skad pochodza.Przywiezlismy nowa parke
Pomaranczowy i zolta.Zrobie fotki moze jutro.
Nazywaja sie Celinka (moja) i Cilipek (Mirka).
Musze przyznac,ze im razniej we dwoje.Nie panikuja tak i maja zajecie caly dzien.
Temat: Jakie rzadkie czy ciekawe ptaki widziałeś, widziałaś??
Mam już fotki wielu ptaków,ale przy każdym następnym spotkaniu nie potrafię nie zrobić kilku następnych.Obojętnie jaki to ptak.Przecież takiego ujęcia jeszcze nie mam.
Temat: Fotki nierozłączek.
Szukam osoby która hoduje nierozłączki czerwonoczelne i posiada tych ptaków fotki.
Info proszę w temacie.
Temat: Allegro.
A widziałeś fotki wszystkich ptaków Jakoś nie wierzę w ich rasowość
Gdyby były to naprawdę wartościowe bażanty to sprzedawca nie chciałby za nie jedynie silek
Temat: Czasopisma o ptakach
Dzisiaj w EMPIKU kupiłam 4 numer Ptaków Polski.
Jeszcze nie zdazyłam go przeczytać, ale fotki są super .
Temat: Obserwacje ptaków [2006] [2007]
mirass to masz wielkie bogactwo ptaków dookoła siebie
czy chodzisz czasem na te "łowy" z aparatem ? a moze masz jakies fotki ? chętnie obejrzymy
Temat: Amadyna zebrowata - taeniopygia guttata castanotis
pipon, wstaw fotki swoich ptaków aby opisać wygląd samca musismy wiedzieć jakiej jest mutacji, podstawowa zasada u ptaków SAMIEC ŚPIEWA :) a samica tylko popiskuje :)
Temat: Folder o ochronie ptaków w budynkach
jak w tytule:
podaje źródło: http://bocian.org.pl/fs/p...w_budynkach.pdf
min fotki amikosika
Temat: Obserwacje ptaków [2007]
Zdjęcia wykonał kolega Łukasz w niedzielę. Ja niestety leżę z grypą.
Mówi , że było dużo ptaków drapieżnych, najczęściej w kadr wchodziły mu błotniaki zbożowe. I chyba było kilka Myszołowów włochatych dla chętnym do identyfikacji mam fotki w pełnym rozmiarze na maila.
Temat: efekt Realistycznych skrzydel
Brush ma to do siebie że np do tej fotki wcale on nie pasuje. Ale możesz poszukać skrzydeł ptaków lub motyli i efekt będzie dużo bardziej taki jaki chciałeś uzyskać
Temat: wot i zagadka
hehe i okazuje się, ze miałem rację...zidentyfikowałem oba ptaszki na podstawie PTAKÓW POLSKI Kruszewicza (fajna ksiażka ale niestety niektóre fotki są mylące, a niektóre nie pomagają w identyfikacji ale wikipedia plus google:))...dzięki, to kolejne ptaszki do mojej kolekcji.
Temat: Bombowce OR-40 z pociskami leszcz-44
Tomuś a ja poproszę o wszystkie fotki w pełnej rozdzielczości mam kolegę który bardzo chce je mieć. Lubi "zdjęcia ptaków" jakkolwiek to zabrzmiało jak będę na miejscu to zadzwonię do Ciebie. Może przy kawce jakiejś wypalisz mi je na płytkę
Temat: Ciekawe mieszanki i kolory ptaków grzebiących.
W tym temacie można umieszczać bardzo ładne i nie spotykane kolorki kur, indyków et cetera czyli wszystko co grzebie ja na początek dam fotki moich pół liliputów są po matce miedziano-plecej pstrej i tatusiu gronostajowym
Temat: Amadyna wspaniała-poephila gouldiae (chloebia gouldiae)
Jest jeszcze ktoś kto może się pochwalic jakimiś maluchami tych pięknych ptaków ? Szczególnie mile widziane fotki maluchów po mutacjach.
Temat: Obserwacje ptaków [2009]
Witam
Dziś zobaczyłem mewy, krzyżówki, pluszcza i sikory.
Później 2dzwońce przegoniły sikory z karmnika.
Wczoraj wstałem wcześniej i poszedłem z psem na Trzy Korony. Fotki z 7.20.
Pozdrawiam
Temat: Zima wśród zwierząt...
Widziałem dzisiaj na "wenecji" postawione dosyć spore, drewniane karmniki dla ptaków. W końcu ktoś dostrzegł problem braku pożywienia w tym trudnym okresie.
Zrobiłem fotki ale wrzucę wieczorem bo muszę lecieć do "tyry"
Temat: Pentax E10
Szumy co to takiego ?;]
morza szum, ptaków śpiew, morska plaża pośród drzew... te sprawy
Jak ucho przystawisz na wyłączonym aparacie to musi szumieć ja głebokomorska muszelka.
Oliwier, wrzuć te fotki
Temat: rozpoznawanie krukowatych - czyli nie wszystko to "gapa
ja jak będzie pogoda spróbuję zapolować z aparatem na kruki, wrony, gawrony itp... w Toruniu za oknem mam drzewa i czasami całe chmary ptaków na nich siedzą dodatkowo zwabie je jedzeniem i może wyjdą ciekawe fotki
Temat: drugi prosiaczek
Wszystko zalezy od pomysłowości i mozliwości.
AniaM tez miała klatkę dla ptaków, zrobione dwa czy trzy pieterka, bardzo ładnie to wygladało i doskonale nadawało sie dla świnek. Poszukaj na forum, kiedys AniaM wklejała fotki tej klatki.
Temat: koncert w Gymnich
Swietne fotki Najwieksze wrazenie zrobily na mnie zdjecia ptakow Zamek tez niesamowicie wyglada
Temat: Kilka fotek Londynu noca z lotu ptaka
A siedze na forum germanii londynskiej i ktos zapodarzyl tymi fotkami, wiec sie podzielilem rowniez ;] A jesli chcesz Marku, to z Chin jeszcze mam 80-stronicowy blog kolegi Marcina Urbaniaka z Wroclawia z okolo dwu tysiacami fotek niezgorszej jakosci, ktore ten zrobil w czasie swego hmm.. nie wiem nie liczylem ale na oko z 3 letniego pobytu w miescie Nanjing. Super-ciekawie kolega ten opowada o Chinach i to zarowno zdjeciami jak i slowami, nie szczedzac przy tym poczucia humoru:
http://www.cyberfoto.pl/m...s-pekin2008.htm
..blog co prawda zaczyna sie fotkami ptakow (tym sie znajomy glownie para) ale zaraz na kolejnych juz stronach zaczynaja sie wspaniale zdjecia z Chin. Nie ma co prawda zdjec z lotu ptaka, ale te, ktore sa moga spokojnie rownac sie z tymi ktore dalem powyzej z londynu.
Wracajac do tych zdjec tzw. z loku ptaka, to trafilem niedawno na serwisie Dwelle.de na wideoreportaz o facecie, ktory fotografuje taka dosc niespotykana technika, mianowicie jezdzi autem po calych niemczech wozac ze soba helowy balon i orusztowanie zlozone z ramy, oraz silniczkow krokowych sterowanych zdalnie i wysyla to na kilkadziesiat metrow w gore na lince wraz z zamontowanym w tym aparatem, aby nastepnie za pomoca zdalnego manipulatora ustawic kadr i cyknac fotki. Metoda dosc kosztowna ale nowatorska i dajaca fantastyczne efekty. Z tego co wiem ten pan jest w Niemczech jedynym fotografem fotografujacym ta metoda, wiec jak ktos w tym siedzi i chcialby sprobowac czegos nowego i moze zostac slawnym fotografem, to polecam sie zainteresowac
Jesli ktos bardzo zainteresowany, to podam link do oryginalnego video n/t tego baloniarstwa: http://www9.dw-world.de/tagesvideo/vdt.php?de - trzeba kliknac po prawej <mehr videos> i na drugiej stronie bedzie "Der Ballon-Fotograf" niestety tylko po niemiecku.
Pozdrawiam,
Plazio
Temat: OPOLE - zagrożone jerzyki
Własnie otrzymalismy takiego maila:
Witam,
w związku z lekceważeniem okresu lęgowego jerzyków przez organizatora festiwalu w Opolu, proszę o interwencję w niniejszej sprawie.
Miejscem lęgowym jerzyków jest m. in. gmach Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wskazany budynek jest usytuowany na tyłach amfiteatru, w którym odbywa sie Festiwal Piosenki Polskiej. W związku z powyższym, po raz kolejny zagrożone jest życie znacznej liczby wspomnianych ptaków. Otóż organizator festiwalu po raz kolejny postanowił umieścić na budynku znacznych rozmiarów banner, który zakrywa gniazda jerzyków. Pomimo negatywnej decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody w Opolu, na skutek odwołania organizatora, Minister Środowiska uchylił przedmiotową decyzję, wbrew przepisom ustawy o ochronie środowiska. W konsekwencji, miejsca lęgowe zostaną zakryte w sposób uniemożliwiający dostęp ptaków do swoich gniazd. Podobna sytuacja miała miejsce podczas zeszłorocznego festiwalu. Nikt nie zareagował w odpowiednim czasie, co doprowadziło do śmierci wiele osobników tego gatunku. Po zakończeniu festiwalu można było zobaczyć kilkanaście sztuk zmarłych ptaków wokół budynku. Wcześniej jerzyki próbowały rozpaczliwie dostać się do gniazd, jednak z powodu wspomnianego bannera było to niemożliwe.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zezwolenie na tego typu działania wydał w tym roku Minister Środowiska, jednak nie zmienia to faktu, że do końca sierpnia trwa okres lęgowy jerzyków, które przecież objęte są ścisłą ochroną.
W dniu dzisiejszym rozpoczęto prace wysokościowe stanowiące przygotowanie do zawieszenia bannera TVP1.
Proszę o podjęcie stosownych działań, które unioemożliwią uśmiercenie również w tym roku znacznej liczby bezbronnych ptaków.
Dziękuję
(nazwisko i imię znamy)
TPBocian juz wczesniej kontaktowało sie tej sprawie z WKP w Opolu i wydawało się że wszystko bedzie ok, jednak zaskoczenie przyszło z innej strony... To samo Ministerstwo, które pisze o konieczności ochrony jerzyków w budynkach zgodziło sie dziś na ich unicestwienie tylko poto, aby zawiesić jakis baner...
W związku z tym pilnie potrzebujemy fotek budynku Urzędu z tym banerem, oraz obserwacji reakcji ptaków na to świństwo, prosimy obserwatorów ptaków z Opola o pomoc i nadesłanie zdjęć i relacji. Ze swej strony podejmujemy rózne działania wyjaśniające, ale z Wawy do Opola troche daleko. Fotki prosze słac na adres: warszawa@bocian.org.pl
dziekuje
Temat: XIV..
jbackk:
| jbackk:
| marcowy zmierzch
| jeszcze żadnego ptaka -
| przy drzewie człowiek
| http://plfoto.com/1173803/zdjecie.html#
| jbackk-u, podaj przynajmniej swoje imię by ułatwić z Tobą
| rozmowę.
| Co do Twojej "impresji" z "zamyślenia", to pokąz "paluchem" ;-)
| gdzie tam zmierzch, marzec, dywagacje o braku ptaków?
| Moje odręczne impro na przytoczoną fotkę w linku.
| zachód słońca --
| przy samotnym drzewie
| takaż ławeczka
| --
| Jerz (pozdrawia)
marco już odpowiedział, j
marco próbował mnie "pouczyć" ;-) ale =zobacz tam sam.
a tylko mogę dodać
że zdjęcie jest z 14 III na górze jest data
daty nie widzę, nie widziałem.
Ale jeśli już to jest to (domyślna) data opublikowania fotki.
-to marzec mamy z głowy ,
Ty - masz ;-)
wcześniej nadmieniłem że
siedząc na ławce przy późnym zachodzie słońca
nie słysząc głosów ptaków słyszy swój głos (wewnętrzny)
który mówi...itd. jak inaczej oddać chwilę zmyślenia?
na ławce samotny człowiek oddaje się kontemplacji przy zapadającym
zmierzchu?
Te powyższe zdanka, Jacku, są tylko Twoją interpretacją_odbiorem
"linkowego" dzielka fotograficznego. Twoje prawo! ;-)
drzewo marcowe
w zachodzącym słońcu
na ławce człowiek
Marcowe kigo jest, moim zdaniem, mniej ważne w tej "fotce".
od pory doby_dnia.
Poza tym "tytuł" może odnosic się bardziej do obserwatora (fotografa)
niż człowieka na ławce.
Gdzie "zgubiłes" ptaki? ;-)
Temat: LILIPUTY
Kochani, do bardzo słusznych, wg. mnie, uwag Aeterny chciałem dodać jeszcze coś. Musimy oddzielić tworzenie nowej rasy od odtwarzania i uchronienia od zagłady czegoś co już jest. W pierwszym przypadku każdy z nas może wypracować rasę, z cechami, jakie tylko mu przyjdą do głowy, w drugim, za naszymi działaniami stoi historia i z drugiej strony nasi następcy - przyszłe pokolenia Polaków. Należy im przekazać, to co jeszcze posiadamy w jak najbardziej pełny i uczciwy sposób.
To, że jest dużo rodzajów liliputów jest, jak widać, większym kłopotem, niż gdyby wszystkie były takie same, bo nie jesteśmy na to przygotowani, aby zająć się nimi wszystkimi w sposób profesjonalny, bo hodowla drobiu raczkuje dopiero w naszym kraju i jest nas zbyt mało.
Wzorzec/wzorce jest rzeczą ważną, ale powiem Wam jak ja to wszystko widzę. Wg. mnie najważniejszą rzeczą jest jak najszybsze odkupienie materiału od rolników, a następnie przeprowadzenie lęgów po kojarzeniu ptaków w czystości.
Dlaczego tak? Nic z wzorca, jeśli ptaków, jakie pokazujecie na fotografiach nie będzie w czasie, kiedy wzorzec zostanie uchwalony.
Tak zrobiono w Chorwacji niedawno, odtwarzając ich krajowego liliputa:
1. Lokalizacja gniazd kur
2. Odkupienie materiału
3. Lęgi
4. Przegląd przychówku
A następnie założenie Klubu hodowców i napisanie wzorca w oparciu o posiadane ptaki, ale co też ważne, podania osób starszych.
Ptaki na fotografiach Arkoroka są w. mnie piękne i wg. mnie nie widziałem piękniejszych w tym temacie. Jak wspomniała Aeterna musi powstać temat w którym nie będzie miejsca na mixiki, a taki, w którym będą wyłącznie omawiane ptaki krajowe. Proszę wszystkich o zrozumienie, tak będzie lepiej dla polskiego liliputa. Ja wiem, że wielu z was ma piękne kurki i bardzo je kochacie, ale, żeby przystąpić do pracy nad restytucją liliputa potrzeba odszukania ptaków typowych. Jak widać powyżej, to nie jest niemożliwe.
Wszyscy czekamy na następne fotki z podwórek, jakie odwiedziliście.
Pozdrawiam
Temat: prawo a fotografowanie
a teraz słowo od Tomiego:
hym hym....(chrząknięcie )
pierwsza opcja.
Na początku trzeba zdobyć licencje fotografa, reportera.
druga należeć do ZPAF - chronią prawa autorskie twórców:czyli naszych...
trzecia opcja...
wg kodeksu cywilnego dobrem każdego człowieka jest jego prezencja-twarz i to czy i gdzie zostanie zamieszczona należy do osoby rozdysponującej dobrem czyli twarzą-naszym wizerunkiem, moim zdaniem(nie jestem w tej dziedzinie specjalistom) można to delikatnie obejść....robiąc fotkę mamy prawa autorskie do tej fotki, ale musimy też przy tym wykazać że dana fotografia (lepiej nie zamieniać tego słowa na banalne: fotka!Zdjęcie!) ma charakter artystyczny i nie narusza żadnego szerokopojętego interesu publicznego-tak więc ta fotka nie może przedstawiać w negatywnym świetle danej osoby!Musi być czysta jak łza!Nie możemy też na tej fotografii zarabiać!!!!I rozdysponowywać!!!!Czyli odpada zamieszczanie w galeriach internetowych w których regulaminach jest wzmianka o możliwości publikacji zdjęć do celów promocyjnych,marketingowych!Nie mówię że to działa w 100% bo musimy wykazać się dobrą znajomością ustaw w tej dziedzinie (polecam LEXa!!!) i musimy posiadać bardzo dobre argumenty!!!A najlepiej zapytać czy możemy kogoś sfotografować bo ktoś może słusznie oskarżyć nas o naruszenie prywatności, molestowanie czy ZASTRASZANIE!!!To jakimi argumentami posłuży się druga strona zależy od znajomości prawa, wiedzy i temperamentu!!Co innego posiadając legitymację fotoreportera....bajka....
Ale co do fotografowania czyjejś własności (samochód) tu trzeba mieć pozwolenie, dlatego w niektórych miejscach pobiera się opłaty za fotografowanie (muzea, wystawy) lub ich robienia jest zakaz!!Tylko właściciel może rozdysponować swoją własnością!
A wiecie że np. na fotografowanie ptaków w ich naturalnym środowisku trzeba mieć zezwolenie??Tak jest taka ustawa i jest tam wzmianka ze to je stresuje!!!
Ja zawsze wolę się zapytać czy mogę sfotografować to czy owo-jeszcze nikt mi jak do tej pory nie odmówił, a ja?Kiedyś zabroniłem ... raz
To tyle obiecuję powęszyć i dać już ostateczną opinię na podstawie kilku ustaw!
Temat: Amadyna wspaniała-poephila gouldiae (chloebia gouldiae)
Gulda, nie wiem kiedy je wychowano, ja tylko napisałem że na własne oczy widziałem artykuł w niemieckiej gazecie o podziale "ŻÓŁTYCH" AMADYN WSPANIAŁYCH na Żółte i Złote a czy z tym się zgadzasz / zgadzacie to już wasza sprawa ja tej sprawy nie będę ciągnął i gdybał osobiście go nie czytałem bo nie umiem niemieckiego, oglądałem fotki i słuchałem tłumaczenia dosyć znanego i doświadczonego hodowcy ptaków, który bardzo dobrze zna niemiecki. (nie jest to Darek)
szczerze to na stronach internetowych można zobaczyć i przeczytać wszystko, i proszę cię nie przedstawiaj mi dowodów na stronach bo tak naprawdę czasem są tam nie do końca pewne i sprawdzone informacje - trochę wiem coś o tym bo większość już czytałem (czasem po kilka razy) o wspaniałych najmniej bo mniej bo wtedy mnie jeszcze nie interesowały tak jak teraz, a co do nazewnictwa amerykańskiego to naprawdę uwierz mi możemy polemizować ale w innym temacie znamy z Piotrem przypadek jednego amerykanina (znanej sławy w hodowli zeberek), który wymyślił tyle dla nas śmiesznych nazw że nieźle się ubawiliśmy
jeśli chodzi o nazewnictwo mutacji to na podstawie zeberek mogę cię zapewnić że będą zawsze problemy z nazwami jedni będą je nazywać tak inni inaczej - dlatego po części opracowaliśmy tabele dotychczas znanych nam mutacji zeberek i ją umieściliśmy z nazwami angielskimi i polskimi (takimi które są używane i najbardziej poprawne) ktoś po wie że inaczej nazywa tak wyglądające ptaki i stworzy swoją tabele - nasza jest oparta na nazewnictwie angielskim, niemieckim i czeskim
jeśli chodzi o GOULDY to dla mnie do tej pory były tylko żółte, ale teraz sam już się zastanawiam jak je nazywać - ale takie rzeczy musimy ustalić właśnie my hodowcy abyśmy mogli bez problemów się kontaktować i rozmawiać o ptakach
Temat: Obserwacje ptaków 2009
Czas na podsumowanie całodziennego czesania W godzinach porannych ekipa w składzie: Michał Leszczyński, Natalia Mrowca, Maciek Kowalski, Tomek Kosut, Mateusz Domaredzki, Robert (Todus z FP) i Wojtek (voytus81 z FP) czesała zbiornik Dzierżno Duże pod Gliwicami :] Z ciekawszych ptaków:
łabędź niemy 2 (odczyty: AS8680 i AS8769)
gęgawa 18
świstun 70
płaskonos 4m
głowienka 50 cn.
czernica 120 cn.
gągoł 20
bielaczek 10
bażant 1
perkoz dwuczuby 2
kormoran 5
czapla biała 3
czapla siwa 2
bielik 1 ad.
myszołów 1
dzięcioł duży 1
skowronek 2
pliszka siwa 3
kruk 3
zięba 60-70
trznadel 1
potrzos 3
Po południu nadszedł czas na rezerwat Łężczok pod Raciborzem :] Pogoda niestety niedopisała - jednym słowem grad, śnieg i ostry wiatr dosyć utrudniały obserwacje - widoczność chiwlami zerowa...
łabędź niemy 25
gęś zbożowa 200 cn.
gęgawa 100~
świstun 70
krakwa 10
cyraneczka 20
krzyżówka 150
rożeniec 3 (2_m_, 1_f_)
płaskonos 1 _m_
głowienka 70
czernica 250~
gągoł 30
bażant 1
perkozek 2
perkoz dwuczuby 4
kormoran 6
czapla siwa 1
łyska 60>
dzięcioł zielonosiwy 1-2
dzięcioł zielony 1 (głos)
dzięcioł duży 2
dzięcioł średni 3
śpiewak 2
droździk 75
raniuszek 3
kowalik 4
kruk 1
dzwoniec 2
czyż 5
grubodziób 1
trznadel 2
potrzeszcz 2
obserwowali: Michał Zawadzki "Zawa", Tomek Tańczuk "Timmy", Agnieszka Tańczuk, Maciek Kowalski "Jagr". Na stawach spotkaliśmy Wojtka i Tomka którzy dojechali również z Dzierżna ...
Hełmiatek niestety brak...
Fotki dorzuce jutro
Temat: Obserwacje ptaków [2007]
Podsumowanie Akcji Nysa (20-23 kwietnia)
W piatek stanely pierwsze siatki i od sobotniego poranka do poniedzialkowego popoludnia lapalismy wroblaki.
W sumie zaobraczkowalismy 97 ptakow z 19 gatunkow:
kapturka
rudzik
piecuszek
pierwiosnek
piegza
potrzos
kos
bogatka
trznadel
kulczyk
pokrzywnica
raniuszek
czarnoglowka
grubodziob
modraszka
mucholowka zalobna (21.04)
pleszka
spiewak
zieba
Poza tym obserwowalismy:
kowalik
dzieciolek
dzieciol duzy
pliszka siwa
poklaskwa
klaskawka
dzwoniec
swiergotek lakowy
puszczyk
trzmielojad
blotniak stawowy
myszolow
krogulec
kopciuszek
skowronek
bazant
remiz
szczygiel
bekasik
Na samym zbiorniku (wysoki poziom wody, od dwoch tygodni podniosl sie o ok. 0,5 m):
kormoran
krzyzowka
lyska
czernica
glowienka
smieszka
mewa bialoglowa
czapla siwa
perkoz dwuczuby
Wabilismy chrusciele - tylko para wodnikow i perkozek
Ponadto slyszane:
pojdzka
lelek
turkawka
bak
W niedziele (22.04) przegladalismy kolonie mew na zbiorniku Kozielno (Paczkow):
smieszka
mewa czarnoglowa
m. mala
m. bialoglowa
m. czarnoglowa
m. pospolita
rybitwa rzeczna
sieweczka rzeczna
brodziec piskliwy
Na uwage zasluguje stwierdzenie nietoperzy (na podst.nasluchow detektorowych):
karliki:
drobny
malutki
wiekszy
nocek rudy
borowiec wielki
mroczek pozny
W Akcji wzielo udzial w sumie 7 osob (opolskie, wielkopolskie, dolnoslaskie).
Towarzyszyl nam takze transparent w sprawie obrony doliny Rospudy.
Fotki zalacze jutro (tzn dzis
Pozdrawiam w imieniu swoim i obraczkarza i zapraszam na kolejna Akcje Nysa w dniach 1-6 maj.
Temat: Jedyny własciwy system - "K"
Sores - odpuść sobie konwertery....jeśli juz masz PentSunga ponawiam zaproszenie (U Pentaxa też o tym wspominałem) na małe spotkanko. Właśnie sobie sprawiłem plecaczek na masę sprzętu więc ....
Mam telekonwerter 2x Vivitara ze stykami i jest jak pisał Wyrwiflak - AF działa tylko do przesłony f4,0 - potem tylko manuał. Przypinałem do niego Tamrona 70-300 i stwierdzam, że to bardzo kiepskie połączenie. AF to pół biedy ale na maksymalnnym wyciągnięciu mozna zapomnieć o zdjęciach z ręki - statyw i to bardzo stabilny to warunek poddstawowy. A do ptaszka ze statywem - zapomnij by ci się udało dojść niepostrzeżenie. Zresztą - fotografowanie ptaków polega raczej na czekaniu na nie w wybranym miejscu a nie na podchodzeniu. Niestety wymaga to cierpliwości i łutu szczęścia oraz dobrych miejscówek. Poszukaj w Googlach nazwisko Marcin Karetta - zobacz jakie fotki facet robi ale zobacz też czym. I wcale nie myślę tu o aparacie (Canon 1D MkI) ale o szkiełku.....za te parenaście tysięcy złotówek.
Ponawiam też zaproszenie na testy z Pentaconem 300/4 i z konwerterem - to całkiem porządny optycznie zestaw ale w uzyciu potwornie niewygodny.
Na Twoim miejscu zrobiłbym tak - po pierwsze pobaw się aparatem z kitem - wiem, że to strasznie mało ale na start wystarczy. Potem - zależnie od cierpliwosci i stanu kasy :
Sigma 70-300 APO Macro jeśli Ci się spieszy i nie przewidujesz przypływu kasy. Jeśli mozesz poczekać i coś tam powolutku odkładać - Sigma 100-300/4 - bardzo dobra choć trudno dostępna. Zostają jeszcze M42 - tu bywa ciekawy wybór (ostatnio jakieś 500/5,6 za około 300PLN) widziałem - to droga najszybsza i chyba na dziś najtańsza, ale moim zdaniem taka sobie....ufff znowu mi wypracowanie wyszło....
Temat: Rybitwy czubate 2007 -będą?
Witam,
dziś zakończylismy mieszanie w kolonii na Ujściu Wisły - wszystko co trzeba już pogrodzone, ponanoszone gałęzie na ukrycia.
podsumowanie naszej wiedzy o kolonii:
RZECZNE
W sumie zaobrączkowaliśmy 176 piskląt rybitw rzecznych (60% biegających?) - dodatkowo z brzegu widać 178 wysiadujących(?) ptaków - oceniłbym liczebność rzecznych na cn. 300 par. Sukces lęgowy będzie wysoki.
CZUBATE
Dziś 305 gniazd ze zniesieniami + ok. 80 biegających pisklaków (26 dostało blachy). To razem 350-400 par lęgowych. Sukces lęgowy będzie jednak niski, bo lęgi bardzo późne.
BIAŁOCZELNE
Zaobrączkowane 25 prawie lotnych pisklaków! do tego policzyłem 10 zdechłych, ok. 30 porzuconych jaj i 4 świeże zniesienia. To wszystko w ramach "subkolonii" tego gatunku ocenianej na 20-30 par. Do tego dalszych ok. 10 par rozproszonych na reszcie łachy i pozostałych łachach. Czyli łącznie, bardzo ostrożnie, gnieździ się tam 30-40 par.
ŚMIESZKI
do 10 par z jajami lub małymi pisklakami. Obserwowałem bardzo agresywne zachowania śmieszek wobec piskląt rzecznych - więc sąsiedzi to tacy sobie
na ogrodzonym cyplu gniazdo (3 jaja) sieweczki rzecznej, kręcące się 1-2 pary obrożnych.
czasem widywane 2-3 rybitwy wielkodziobe i coraz liczniejsze czarne - ale te, podobnie jak do 1300 mew małych - bez lęgów (w tym roku )
Wielkie dzięki dla całej ekipy: Gerard Bela (szef obozu teraz), Agnieszka Murowaniecka, Piotr Nagórski, Antek Marczewski (tambylcy), Piotr Zięcik, Mikołaj Koss, Andrzej Kośmicki, Mateusz Ściborski, Cezary Wójcik i cała moja rodzina: Beata, Michał i Mateusz - z doskoku, plus liczna grupa osób pilnujących rybitw od 8.06.
Oraz dla Pomorskiego WKP (p. Joanna Jarosik) co płaci za to wszystko
fotki w fotonotesie, jedna na zachętę nie chce się załączyć...
Pozdrawiam
Szymon
Temat: Upadek
mam nadzieje ze wroci do siebie, teraz lezy sobie jest slaba i troche osowiala, ale pewnie dlatego ze miala dzisiaj stresa' wiadomo weteryniarz, pewnie tez ten zastrzyk ma to do siebie ze swinka po nim moze czuc sie spiaca ale ja sie nie znam hehe;) tak tylko mi sie wydaje, moze do poniedzialku jej stan sie poprawi , na kontrole i tak pojde. najgorsze w tym wszytskim jest to ze mam ja tak krotko a juz taki mega problem:( przy zakupie byla zdrowa nic jej nie dolegalo , fakt ze tam gdzie ja kupilam jak ostatnio bylam po karme co widze...w klatce 5 swinek a 2 chore takie jakies dziwne i sobie pomyslalam ze ta moja moze juz cos wtedy zlapala moze to etz kwestia genow, upadek tez zrobil swoje:( jestem jednak dobrej mysli ze moja swinka wyzdrowieje i znowu bedzie skakac po calej klatce, no tak wlasnie co do tej klatki mam tylko jedna swinke ale klatka chyba jest za mala, sama widze ze duzo miejsca w niej nie ma a wiem ze swinki lubia biegac i musza miec duzo miejsca, zastanawiam sie czy nie kupic takiej wiekszej klatki, domku tez nie ma:( a domek powinna miec? zadnych schodkow rolek itp ma pare zabawek ale teraz jak chora w ogole zero reakcji , miseczki tez zajmuja troche miejsca, ta klatke pewnie zmienie , tez myslalam zeby kupic kolejna swinke, zeby moja miala towarzystwo , teraz nie muysle o tym.. moze jak moja mała wyzdrowieje to wtedy pomysle o zakupie kolejnej, przyznaje bez bicia ze nie mam w ogole doswiadczenia w chowaniu swinek, mialam kiedys duzo ptakow hehe to byla moja pasja , no i chomiki 2 w dziecinstwie:) ale swinki sa kochane , ale takie kruche bardzo jednak trzeba uwazac jak sie je chwyta itp. z czasem wiadomo nabiore doswiadczenia:) bo w tej chwili jestem zielona, nawet nie wiedzialam o tej wit C. ale dzieki wielkie za zainteresowanie moim pupilkiem:) fotki porobie i ja pokaze:)
Temat: Moje [Chaostyczne pstrykografowanie]
No to zaczynam
1. Zdjęcia nocne: kadry słabe (niektóre krzywe co mozna jeszcze skorygować softem), brak na nich jakiegos wiodącego motywu (no chyba że jako głónne motywy potraktujemy dzrewa na pierwszym planie potraktowane brutalnie spłaszczajacym światłem lampy błyskowej
ad1. rady: nocne zdjęcia tylko ze statywu, nigdy z włączoną lampą błyskową (programy do nocnych zdjęć w każdym aparacie mozna sobie darować), nie w nocy tylko po zachodzie słońca, ale kiedy niebo jest jeszcze niebieskie. Przy bardziej przymknietej przysłonie (w twoim sprzęcie niestety max to F 8) uzyskasz efekt nie świetlistych kul , ale promienistych gwiad (tam gdzie świecą lampy czy inne mocne światła).
2. zdjęcia makro. - to przede wszystkim nie są zdjęcia makro. Wyglądaja raczej na fotki próbne na których uczysz się opanować głębię ostrości. kompozycyjnie słabe, prześwietlone i większość nieostra (nawet tam gdzie powinna byc). Nie rozumiem też dlaczego takie wysokie ISO np . w pierwszym zdjęciu z tej serii(jakiś program AUTO sobie wybiera sam?)
ad 2 rady:jeżeli chcesz robic makro to szukaj tematów, ale do prawdziwego makro to najlepiej na łące , na kolanach z nożyczkami (coby usunąć zbędną roślinność zasłaniającą czasem główny motyw) . Kup sobie soczewki makro , lub konwerter (np. raynox) i próbuj
3. Zwierzęta: to nie są zdjęcia zwierząt i jako takich nie należy ich traktować - ot pstryki z dużej odległości na dużym zoomie strzelone w kierunku ptaków.
ad3. rady - zwierzeta to bardzo trudny temat . Ja sie np , nie podejmuję ponieważ orpócz zasad fotografii żeby zrobic dobre zdjęcia zwierząt trzeba jeszcze dobrze poznać zwyczaje i środowisko gatunku który chce się fotografować. zawsze możesz próbować na zwierzetach domowych (psy i koty to dobre tematy),
POdsumowując: nie mam czasu żeby wywtykać Ci wszystkie błędy i znajdować do każdego rozwiązanie.
Sprzęt masz nienajgorszy, staraj się czytać (dobre książki o fotografii mozna za grosze dostać w antykwariatach, czasem są ciekawe artykuły w czasopismach o fotografii) i oglądać (nawet w galeriach internetowych, ale nie tylko). zapomnij o programie AUTO i programach tematycznych (nigdy nic dobrego z tego nie wychodzi). Poczytaj o zależnościach pomiędzy przysłona czasem naświetlania , czułością , ogniskową itd i naucz się korzystać z ustawień manualnych (lub na początek z preselekcją czasu lub przysłony). Jak najmniej korzystaj z wbudowanej lampy błyskowej (najlepiej o niej zapomnieć , chyba że robisz zdjęcia na imprezie to wtedy do albumu rodzinnego wszystko przejdzie).
I cykaj wytrwale dalej, ku uciesze swojej i innych oglądających.
Mam nadzieje że Cię nie zniechęciłem , ale gdybym napisał że fotki swietne i jeszce parę osób tak by napisało to bys jeszcze w to uwierzył i nawet byś nie starał sie czegokolwiek poprawiać
Temat: zabezpieczenie auta, radiopowiadomienie + czujnik mikrofalowy
nie wiem czy wiesz, ale takie coś jest niezgodne z prawem! ;p
A co jest zgodne? Kradzież jest zgodna?
wtedy "poszkodowany" złodziej mógłby ci załorzyć sprawe.
To założy. Przed sądem obaj się wypowiedzą.
Jeden będzie miał dowody:
-- logi alarmu
-- wyraźne nagranie video z twarzą ,,poszkodowanego'',
które przedstawia kradzież kołpaków, której dokonuje
ów ,,poszkodowany'' (rzadkie to przypadki, gdy się
komuś zleca ,,nocne naprawianie'' samochodu)
-- dowody zakupu kołpaków (zazwyczaj nie handluje się
czterema kołpakami, na dodatek zakupionymi w sklepie,
nie w hurtowni, i jeśli ktoś je często kupuje, to
być może je jakoś ,,gubi'')
A drugi być może przyprowadzi świadków, którzy potwierdzą jego alibi.
No i sąd rozstrzygnie, kto ma rację a/i kto kłamie.
kiedyś jakiś gość ze sklepu wywieszał fotki złodziejaszków, którzy
kradli mu towar, z podpisem: "poznaj złodzieja". miał przez to kłopoty,
Bo złodzieje przestali u niego ,,kupować''? :)
tak samo jak kiedyś coś było że policja umieszczała w siedzi zdjęcia
piratów drogowych, albo pijanych kierowców(nie pamietam już dokładnie)
A pijak za kierownicą to nie pirat?
i też musieli zaprzestać tej praktyki. dziwne jest to nasze prawo...
A to ciekawe, bo czasami wręcz nakazywano upublicznianie takich
informacji i taki pijak, za swoje pieniądze, nie za pieniądze
podatników, musiał ogłaszać takie/podobne informacje w gazecie. :)
Kiedyś piętnowano przestępców. Moim zdaniem można by piętnować :)
samochody przestępców. Problem w tym, że samochód nie jest
z człowiekiem zrośnięty czy inaczej trwale z nim związany.
Czasami kierowcy piętnują swoje samochody dobrowolnie -- zielonymi
symbolem rozpraszacza uwagi)
-=-
Powoływanie się na ochronę wizerunku w sytuacji kradzieży -- jest
(imo) naginaniem prawa.
Oczywiście ja bym wybrał inna drogę -- złożyłbym na policji doniesienie
o kradzieży i poparłbym jest owym filmem. Dodatkowo bym człowiekowi
założył sprawę w sądzie.
-=-
Co innego, gdybyś złapał złodzieja i natłukł go kijem, a co innego,
gdybyś ogłosił, iż jest złodziejem, na co byś miał stosowne dowody.
Problem w tym, czy Twoje dowody będą dostatecznie mocne, wiarygodne
i autentyczne.
Bodajże Wołek opublikował kiedyś zdjęcie Kwaśniewskiego w otoczeniu
jakiegoś Sowieta -- Ałganowa. Sąd jednak uznał rację Kwaśniewskiego,
nie Wołka, choć ten ostatni przedstawiał ,,niezbite'' dowody winy prezydenta.
Aby było jasne -- ja w tej sprawie zdania swojego nie mam i przychylam
się do wyroku sądu. A nie mam, bo piję herbatę z torebek i nie mam pod
ręką fusów, z których bym mógł powróżyć. Ponadto i niebo jest zazwyczaj
zachmurzone, więc wróżenie z gwiazd także odpada. No i zima nie sprzyja
lotom ptaków -- a obserwacje tychże lotów ponoć także pomagają wróżkom. ;)
-=-
Ja problem kołpakowy rozwiązałem raz na zawsze:
-- Nie mam kołpaków. :)
Temat: cyfrowka
Jesli ktos zawodowo zajmuje się fotografią to nie kupuje 8800 Smile
Z drugiej strony Coolpix 8800 nie jest tez napewno aparatem dla totalnego
amatora ktory od czasu do czasu pstryka fotki na imprezkach. Wiec dla kogo
wlasciwie on jest ... ? Cena aparatu powinna byc skorelowana z jego mozliwosciami.
Jeżeli chodzi o aparaty z matrycami na poziomie 13-14Mpix to ich wysoka cena jest raczej spowodowana tym, że wykorzystywane są w najnowocześniejszych cyfrowych lustrzankach
To chyba raczej jest odwrotnie - matryce 13-14 Mpix sa wykorzystywane w najnowszych
lustrzankach cyfrowych wlasnie dlatego, ze ich obecne ceny uniemozliwilyby wstawienie
takiej matrycy do prostego aparatu kompaktowego, ktory z zalozenia ma byc niedrogi.
Z niewiadomych powodów dyskusja zboczyła na aparaty klasy long zoom. To bardzo ogranicza wybór. Wcale nie każdy potrzebuje długiej lufy
Oczywiscie, masz racje - nie kazdy potrzebuje dlugiego zoomu dlatego poprosilem
autora tematu, zeby sprecyzowal do czego bedzie mu glownie potrzebny aparat, bo
jak na razie zalozenia byly tylko takie ze ma byc mozliwie najlepszy do 2000 zl.
Nie chodzilo mi tu o szczegolne promowanie aparatow z dlugim zoomem ale o
podanie kilku w miare uniwersalnych aparatow, a ze akurat wszystkie one maja
spore przyblizenie to juz inna sprawa ... I chyba jest to raczej zaleta niz wada.
Zreszta powiem z wlasnego doswiadczenia - mialem kiedys zwykly aparat analogowy
bez zoomu i jakos zylem, potem mialem aparat z zomem 3x ... i tez jakos zylem,
a obecnie mam aparat z zoomem 12x ... i nie tylko nie zamienilbym go na zaden
chocby nawet majacy matryce 8 Mpix aparat z zoomem mniejszym niz 10-12x
ale planuje jeszcze dokupic dodatkowa soczewke zwiekszajaca zoom optyczny
aparatu 3x lub 4x. Bardzo lubie robic zdjecia ptakow - a tam duze przyblizenia
sa wrecz niezbedne - czasami i te 12x to nie jest wcale za duzo jesli chce sie
uzyskac wyrazne i szczegolowe zdjecie.
Dla wielu ludzi takie aparaty są niepotrzebne i okażą się kłopotliwe
Przeciez sa do kupienia rozne wygodne i stosunkowo niedrogie futeraly. Zazwyczaj
wybierajac sie gdzies w teren i tak zabiera sie ze soba rozne rzeczy, ktore w kieszeni
tak czy siak sie nie mieszcza, a przecietny aparat nie jest ani tak duzy ani tak ciezki
zeby jego noszenie np. przewieszonego przez ramie bylo jakims problemem.
Z "plaszczakow" polecalbym wymieniony przez TTTX Canon A85 lub Canon A95, ktory
ma nieco wieksza rozdzielczosc (5 Mpix) i obracany wyswietlacz LCD.
Ciekawa oferta jest tez stosunkowo niedrogi i nieduzy aparat Kodak EasyShare Z700
majacy zoom optyczny 5x lub Panasonic Lumix DMC-LZ1 z zoomem opt. 6x - oba
te aparaty sa dobrym kompromisem miedzy aparatami plaskimi ("kieszonkowymi")
a tymi z duzym zoomem - spokojnie mozna je wlozyc do takiej ciut wiekszej kieszeni