Patrzysz na wypowiedzi wyszukane dla frazy: Forum wycieczki Szklarska Poręba





Temat: 10.05.08 sobota - wycieczka na Stóg izerski
Zapraszamy na wycieczkę już w najbliższą sobotę. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze o godz. 8.30 do Świeradowa. Autobus jedzie ok. 1,5 godz. Ze Świeradowa wejście na Stóg Izerski i dalej przez Izery w kierunku Jakuszyc lub Szklarskiej Poręby, do ustalenia na miejscu. Uczestnicy: trójka zapaleńców z forum oraz mile widziani kolejni maniacy wędrowania po górkach. Koszt przejazdu ok. 11 zł do Świeradowa i później z Jakuszyc lub Szklarskiej ok. 8zł. Prowiant lub przekąska w schroniskach. Dobry humor bezcenny





Temat: Wycieczka - 4 dni
Rozpoczynamy rekrutację na wycieczkę 4 dniową . Musimy jeszcze raz przemyśleć gdzie jedziemy? Czy Karkonosze - Szklarska Poręba , a może coś innego ????? Przemyślcie czekam na propozycje. Tylko szybko . Musimy zrealizować i naszą w górki i Warszawę najpóźniej do końca marca. Czyli w środę bardzo ważne spotkanko - robimy listę i ustalamy typy na miejsce dokąd jedziemy. Czekam też na forum na wasze typy miejsca wycieczki. Jest przewidywany niewielki koszt. Myślę , że wszystcy chętni podołają takim wydatkom. Rozsyłajcie wieści.





Temat: Majowe weekendy 2008
Witam.

Wielkimi krokami zbliżają się dwa majowe weekendy, a na forum cisza.

W ten pierwszy (1-4.05) będziemy wprawdzie w Jeleniej Górze, ale zabieramy znajomych z Łodzi, którzy jeszcze nigdy nie widzieli gór. Planujemy wycieczkę na Chojnik (czwartek), do Szklarskiej Poręby (piątek), a w sobotę z Karpacza przez Przełączkę, Borowice do Podgórzyna (jeśli jeszcze będą mieli siłę).

Natomiast w ten drugi weekend przyjeżdżamy na dłużej (17-25.05), jednak pierwsze dwa dni to komunia w rodzinie, ale później... można zorganizować jakieś spotkanie w Przesiece albo Borowicach???

Może "Tubylcy" coś zaproponują?

Pozdrawiam, Andrzej



Temat: Wolny Czas And Weekend
hejka. mysle, ze wybralam dobry temat hehe.
Jutro o 4,00 jade do szklarskiej poręby i wracam w piątek w nocy i przez ten czas nie bedzie mnie na forum ani na gg(szkolna wycieczka). jak wroce to w sobote bede juz tu na pewno mam nadzieje ze przezyjecie bez mojego spammowania
życze milego tygodnia



Temat: Pozdrowienia z obozu kondycyjnego w Szklarskiej Porebie
Grupa Biegowa Bawarskie Leszki (kledzik i Lesio) pozdrawiaja wszystkich forumowiczow z obozu kondzcyjnego w Szklarskiej Porebie. Po powrocie do naszych bawarskich siedzib opiszemy wam dokladnie nasze przezycia i zamiescimy zdjecia. Teraz tylko w skrocie.

Szklarska to miejsce w ktorym panuje prawdziwie biegowa atmosfera. Bez przerwy spotyka sie na trasach i ulicach liczne grupki biegaczy. Mozna za darmo (po uzyskaniu zgody supermilego dyrektora Sokolowskiego) korzystac z biezni przepieknie polozonego stadionu. Biec i trenowac obok reprezentantow Polski to wspaniale uczucie.

Trasy biegowe sa po prostu wspaniale. Tu trzeba sie przebiec aby to zrozumiec, opisac sie nie da. Od w miare plaskich lesnych traktow, jak ulubiona przez naszego moderatora Wojtka droga pod Reglami, po majace elementy krosowe jak trasa wzdloz rzeki Kamiennej, do naprawde ostrych jak podbieg pod Wysoki Kamien o Szrenicy nie wspominajac. Krotko mowiac kazdy znajdzie tu cos dla siebie.

Czlowiek tu po prostu zyje niemal wylacznie bieganiem. Czyz nie najlepszym dowodem na to jest fakt, ze kledzik dopiero po tygodniu znalazl chwilke czasu na internet? Napisalem "niemal wylacznie bieganiem" gdyz troszke czasu warto poswiecic na wedrowki. Wycieczki gorskimi grzbietami, dolinami i lasami, np. do bardzo malowniczych zamkow Chojnik i Czocha.

Wieczorami Lesio, u ktorego zakwaterowany jest kledzik, rozpala kominek i zaczyna pasjonujace biegowe gawedy, ktorych glowna postacia nierzadko jest Wojtek Wysocki. Zdaza sie tez, ze na slynna lesiowa nalewke na miodzie schodza sie do niego slawy polskiego biegania. Opowiesci Marka Jakubowskiego (obecnie trener kadry narodowej kobiet w srednich dystansach) mozna sluchac bez konca. Biegowe anegdotki bylego mistrza polski na 1500m, Ryska Wita bede musial zamiescic kiedys na forum.

Lesiowa siedziba jest otwarta dla wszystkich biegaczy. Za sredniej wielkosci pokoik z telewizorem, lazienka i ubikacja placimy niewzgorowana cene 35 zl. od osoby. Lesio obiecuje wprowadzic 15% rabatu dla biegaczy. Mozliwosci stolowania sie, zarowno calodziennego jak i dorzwczego jest w okolicy cala masa.

Jeszcze raz pozdrawiam i zycze wszystkim milych swiat

kledzik



Temat: Aktywne Towarzystwo Sportowe aleTEMPO

kamil.run napisał(a):
Chcielibyśmy się jeszcze z Wami podzielić naszą skecją kulturalno-rozrywkową. Sportowcy to nie tylko zwały mięsni( Mariusz i Ania), tłuszczu( Maja i Kamil) i kości( Kuba i pies), ale także niespotykana wrażliwość i chęć wyszukanej rozrywki. Wczoraj graliśmy w kalambury i w rozbieranego pokera co niektórym pod koniec gry zrobiło się zimno.


A mi jest bardzo smutno, bo mnie nawet nie zaproszą na takie fajne zabawy. A co najgorsze to ukrywają , gdzie zamieszkują, żebym ich nie odwiedziła.
No nic, pozostało mi tylko wylewanie łeż w poduszkę.

Mieszkamy w willi szamanowka, wylegarni chorob skornych, razem z 3 kotami w klatce, przy stacji metra Szklarska Poreba Srednia, wczoraj mijajac Cie na reglach probowalismy Ci wytlumaczyc, ale wiatr i ipody w uszach przeszkadzaly w sprawnej komunikacji...

Zapraszamy na szampanskiego sylwestra 2007! Zadzwonimy i wyslemy Ci adres na priva, bo boimy sie natloku chetnych warszawiakow na w/w choroby i nasze towarzystwo.

Dziennik podrozy, cz III "W domu wielkiego brata..."

Dzis bylismy na wycieczce na Kotasniku (czytaj Chojniku), Kamil po powrocie zjadl 3 lyzki obiadu i padl na materac - BEZ KOTA!!!
Wieczorem nastapila szybka regerneracja i ogral nas wszystkich w kalambury.
Dolaczyl tez do nas kolejny uczestnik, Przemek S - mistrz merchandisngu zywieniowego, ktory wystylizowal polmisek z wedlina na Sniezne Kotly i wprowadzil poruszenie wsrod miejscowych niewiast. Dla zainteresowanych pan podajemy namiary na Przemka - 90-60-90 i stopa 44.
Ania w trakcie wycieczki nakrecila kompromitujace matrialy video, ktore w najblizszym czasie opublikujemy na forum.
Mariusz - sytuacja bez zmian, przykro nam bardzo. Zawiodly kolejne paramedykamenty, min. 3 kg wegla leczniczego i pozywna zupa z rycyny.
Maja - takze bez zmian, choc zauwazylismy 50 kg wahania miedzy posilkiem a sjesta. Wyciag nadal w remoncie, przez co ruch turystyczny w Szklarskiej zamarl.
Kuba jest na etapie rozwiazywania piatego hasla w krzyzowce "swiat seriali". Wciaz nie moze sie uporac z haslem "forma ruchu na 4 litery, szybciej niz marsz".
Dobra wiadomosc - Kamil wyzdrowial! Mikolaj mozesz przyjezdzac!

A czy ktos biega dzis w PSie o 23?



Temat: Sudety, plan wyjazdu
Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum. Od paru dni przelgadalem i czylalem rozne informacje na temat szlakach, zwiedzania rowznych zakatkow itp.
W piatek planuje okolo 10 dniowy wypad w Sudety, w 4osoby. Problem polega na tym, ze bedzie to pierwszy samodzielnie zorganizowany od poczatku do konca wyjazd w gory. Przez to pojawilo sie kilka watpliwosci. Przygotowalem sobie ogolna trase wycieczki, ktore wklejam ponizej. I tu mam prosbe, czy ktorys z uzytkownikow forum moglby chociaz tak z grubsza przejrzec moj plan? I jezeli znalazlo by sie cos absurdalnego, niepotrzebnego, albo cos co warto zmienic to chetnie poslucham rad.

1. dzien – 20.07.2007 (piątek)
PKP Gdańsk Główny 5.13 – Wrocław Główny 12.01
PKS Wrocław Główny 13.10 – Szklarska Poręba 16.40

Nocleg w Szklarskiej Porębie – schronisko Kochanówka, 25zl/osoba

2. dzien – 21.07.2007 (sobota)
czerwony szlak: Szklarska poręba - Hala Szrenicka (1godz 15min)
czerwony szlak: Hala Szrenicka - Śnieżne Kotły (1godz 5min)
czerwony szlak: Śnieżne Kotły - Przełęcz Karkonoska(1godz 40min)
czerwony szlak: Przelecz Karkonoska – Słonecznik(50min)
zielony szlak: Słonecznik – Polana(35min)
niebieski szlak: Polana – Kociol Malego Stawu(40min)
niebieski szlak: Samotnia – Strzecha Akademicka ( 15min)

Nocleg w schronisku Strzecha Akademicka, 27zl/osoba
Laczny czas przejscia: 6godz 10min

3. dzien – 22.07.2007 (niedziela)
zolty i czarny szlak: Strzecha Akademicka – Przelecz pod Sniezka(60min)
(lub niebieski i czerwony szlak): Strzecha Akademicka – Przelecz pod Sniezka(1godz 10min)
czerwony szlak: Przelecz pod Sniezka – Sniezka - Przelecz pod Sniezka(50min)
czerwony szlak: Przelecz pod Sniezka – Karpacz Bialy Jar(1godz 40min)
(lub czarny szlak: Przelecz pod Sniezka – Karpacz Bialy Jar(1godz 25min)

Nocleg np. w schronisku Liczyrzepa
Laczny czas przejscia: 3godz 40min

4. dzien – 23.07.2007(poniedziałek)
wycieczka do Pragi

Nocleg np. w schronisku Liczyrzepa

5. dzien – 24.07.2007(wtorek)
PKS Karpacz 7:26 – Kowary 7:42
PKS Kowary 8:08 – Nowa Ruda 10:25
PKS Nowa ruda 12:10 – Wambierzyce 12:37
Czerwony szlak: Wambierzyce – Rogacz(1godz 50min)
Zolty szlak: Rogacz – Skalne grzyby – wezel szlaku żółtego i czerwonego(60min)
Czerwony szlak: wezel szlakow – Karłów ( 2godz 20min)

Nocleg w Karłowie
Laczny czas przejscia: 5godz 10min

Ewentualnie:
Czerwony szlak: Karłow – Bledne skaly – Karłow(2godz 50min)

6. dzien – 25.07.2007 (środa)
niebieski szlak: Karlow – Duszniki Zdroj(3godz 20min)
zolty szlak: Duszniki Zdroj – Schronisko pod muflonem(45min)

nocleg w schronisku pod muflonem - pokój 4-osobowy - 16 złotych
tel. 0-74 866 03 55
Laczny czas przejscia: 4godz 5min

7. dzien – 26.07.2007 (czwartek)
zolty szlak: Schronisko pod muflonem – czerwony szlak(25min)
czerwony szlak: szlak – Zieleniec(3godz)
czerwony szlak: Zieleniec – Lasowka(1godz 25min)
czerwony szlak: Lasowka – Przelecz Spalona(2 godz)

nocleg w schronisku Jagodna
Laczny czas przejscia: 6godz 50min

8. dzien – 27.07.2007 (piątek)
czerwony szlak: Przelecz Spalona – Dlugopole Zdroj(2godz)
czerwony szlak: Dlugopole Zdroj – Wilkanow (1godz 40min)
czerwony szlak: Wilkanow – Igliczna, „Maria Sniezna” (1godz 40min)

nocleg w schronisku na Iglicznej
Laczny czas przejscia: 5godz 20min

9. dzien – 28.07.2007 (sobota)

czerwony szlak: Iglicza – Międzygórze(45min)
czerwony szlak: Międzygórze – hala pod śnieżnikiem(1godz 50min)
zielony szlak: hala pod śnieżnikiem – śnieżnik - hala pod śnieżnikiem(1godz 10min)

nocleg w schronisku Na Śnieżniku
Laczny czas przejscia: 3godz 45min

10. dzien – 29.07.2007(niedziela)

zolty szlak: hala pod śnieżnikiem – Jaskinia niedzwiedzia(1godz 5min)
zolty szlak: Jaskinia niedzwiedzia – Stronie Slaskie (2godz)
PKS: Stronie Śląskie – Kłodzko
PKP: Kłodzko(23:20) – Gdańsk(8:32)
Laczny czas przejscia: 3godz 5min

Laczny czas wszystkich przejść: 37godz 5min

Inne warianty:
2 dzien: Nocleg na Przeleczy Karkonoskiej w schronisku Odrodzenie
7 dzien: PKS: Duszniki Zdroj(8:50) – Międzygórze(10:49)

Oprocz samej trasy mam jeszcze pytanie odnosnie komunikacji w gorach, zdazylem sie zorientowac, ze PKSy dosc rzadko jezdza i sporo placzen obslugiwanych jest za pomoca busow. Czy sa jakies internetowe rozklady, czy o wszystko nalezy pytac na miejscu? Głownie chodzi mi o przejazd Karpacz - Wambierzyce, bo dzieki zwyklej komunikacji potrzebne sa 2 przesiadki. A jezeli tak, to czy ceny busow mocno odbiegaja od PKSow?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i informacje



Temat: Zapraszamy na transgraniczny spacer
Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" we współpracy z Christlich-Soziales Bidlungswerk Sachsen e.V. w Miltitz (Niemcy), Lubańskim Stowarzyszeniem Ekologicznym "Agenda 21", Nadleśnictwem Bolesławiec, Nadleśnictwem Pieńsk, Nadleśnictwem Szklarska Poręba, Nadleśnictwem Świeradów, Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Towarzystwem Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu zaprasza Państwa do udziału w sierpniu i wrześniu br. w "TRANSGRANICZNYCH SPACERACH" - polsko-niemieckich wycieczkach edukacyjnych do najpiękniejszych, najcenniejszych pod względem przyrodniczym zakątków regionu jeleniogórskiego.

Już od 3 lat P-ZFST "Pogranicze" uczestniczy - we współpracy z lokalnymi partnerami - w ogólnosaksońskiej akcji "Spacerów wiosennych w maju", oferując miłośnikom przyrody z Niemiec i Polski wspólne poznawanie najpiękniejszych miejsc Dolnego Śląska. W tym roku zachęceni sukcesem majowych spacerów zapraszają ponownie mieszkańców regionu jeleniogórskiego i Saksonii do wspólnego wędrowania w towarzystwie leśników, przyrodników i ekologów po pograniczu dolnośląskim.
Na przełomie sierpnia i września 2008 r. przygotowanych zostało 7 jednodniowych transgranicznych spacerów - wycieczek edukacyjnych, prowadzonych przez leśników, przyrodników i ekologów:
27.08.2008 (środa) - "Lubańskim szlakiem wulkanicznym - wyprawa na Czubatkę i Stożek Perkuna" - 6 km (Lubań i okolica)
30.08.2008 (sobota) - "Perły Gór Izerskich" - 15 km (Góry Izerskie)
02.09.2008 (wtorek) - "Przełomem Kwisy - rzeki perłami słynącej" - 5 km (Leśna i okolica)
06.09.2008 (sobota) - "Perły Gór Izerskich" - 15 km (Góry Izerskie)
09.09.2008 (wtorek) - "Silva rerum - czyli Las rzeczy" - 10 km (Bolesławiec i okolica)
11.09.2008 (czwartek) - "Spacer po puszczy zgorzelecko-osiecznickiej" – 20 km
13.09.2008 (sobota) - "Spacer Wysokim Grzbietem Gór Izerskich" - 10 km (Góry Izerskie),
Spacery są organizowane w ramach projektu "Edukacja ekologiczna bez granic na pograniczu dolnośląsko-saksońskim" realizowanego przez Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" przy dofinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG IIIA Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie).

Udział w spacerach jest nieodpłatny!

Szczegółowe informacje nt. programów spacerów (wraz z formularzem zgłoszeniowym) w załączeniu.
Informacje dostępne są również na stronie internetowej Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" www.pogranicze-csb.home.pl (dział "Aktualności").
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenia drogą mailową na adres:
spacery@pogranicze-csb.home.pl



Temat: Wyprawa w Sudety, GSS
Witam,
Moj pierwszy post na forum i mam nadzieje, ze nie ostatni :)

Jesteśmy grupą 3 osobowa. Jedziemy w Sudety 18 lipca, chcemy przejsc pieszo z plecakiem najciekawsze odcinki. Początkowym założeniem było przejscie calego GSS. Przestudiowałem cały Główny Szlak Sudecki i uznałem, że niektóre rejony są mało atrakcyjne, między innymi odcinki asfaltowe.
Więc nasza wyprawa bazuje w większości na Głównym Szlaku Sudeckim, ale nanieśliśmy troche zmian. Niektóre rejony przeskoczyliśmy.
Wyruszamy 18lipca, maksymalny czas pobytu- 14dni. Jak widzicie wyszło mi tu 9dni. Teoretycznie mamy 5dni zapasu :) Wiec zwracam się do was z ogromną prośbą odnośnie naszej trasy:
Co sugerujecie zmienić w trasie?
Co dodać? Co ominąć?
Jakie miejsca warto zobaczyć?
Może nalezy niektore odcinki podzielić?
Co wartego uwagi warto zawrzec?
Jakieś sugestie odnośnie noclegów?
Ogólnie chcemy by nasza wycieczka była jak najtańsza, więc preferujemy ekonomiczne rozwiazania. :)

PLAN WYCIECZKI
1DZIEŃ
Idziemy przez Góry Izerskie idziemy Głównym Szlakiem Sudeckim (zwanym dalej GSS) do Szklarskiej Poręby, tam nocujemy w pensjonacie Stanica Górska
2DZIEŃ
Wchodzimy szlakiem GSS na Szrenice, szczytami do Przelęczy karkonowskiej, potem do Słonecznika a następnie schodzimy do Samotni tam nocujemy
3DZIEŃ
Wejscie niebieskim szklakiem granicznym na Sniezke, przejscie do Przeleczy Okraj, schodzimy przez Kowary do Bukowca, tam nocleg w PTSM „Skalnik”
4DZIEŃ
Idziemy szlakiem GSSem na Skalnik, następnie przez Wołek do Janowic Wielkich,. przejazd PKP do Walbrzycha, 50m od dworca PKS jest dworzec BUS, lapiemy jednego i przejazd do Sokołowska, skad idziemy szlakiem GSS do przez Waligóre do Andrzejówki, nocleg
5DZIEŃ
Idziemy przez Klin, Turzyna, Jeleniec, Rogowiec, Grzmiaca, Głuszyce, następnie czarnym szlakiem martyrologii przez Kolce do Podziemnego miasta Osówka, zachaczamy o Walim, gdzie zwiedzamy podziemne sztolnie, kierujemy się na Rzeczke, idziemy dalej do schroniska Zygmuntówka, nocleg
6DZIEŃ
Idziemy na Kalenice GSSem, z Bielawskiej Polanki żółtym schodzimy do Nowej rudy, nastepnie zielonym szlakiem przez Góre Św. Anny do gory Wszystkich Świętych, na koniec GSSem do Wambierzyc, nocleg w Gosp Agro Skansen
7DZIEŃ
Idziemy szlakiem żółtym przez Skalne Grzyby, następnie wejscie na Szczeliniec, i zejście szlakiem GSS poprzez Bledne Skaly do Kudowy Zdroj, przejazd do Dusznik i nocleg w schronisku Pod Muflonem
8DZIEŃ
Luźniejszy dzień, jedziemy do Kudowy, gdzie idziemy na baseny, następnie przejście do Dusznik Zdrój, tam zwiedzanie, odpoczynek. Dzień do zagospodarowania. Nocleg w schronisku Pod Muflonem
9DZIEŃ
Idziemy niebieskim szlakiem przez góry Bystrzyckie do Przełęczy Spalona, nocleg w Schronisku Jagodna
10DZIEŃ
Przejście do miejscowości Młoty, przejazd autobusem do Bystrzycy Kłodzkiej, tam przesiadka i przejazd do Międzygórza, wejscie szlakiem GSS na Snieżnik, schodzimy przez Czarna Góre do Sienny, skąd kierujemy się do Kopalni Uranu i Jaskinii Niedzwiedziej, idziemy do Kletna. Tam nocleg w PTSM Miś
11DZIEŃ
Idziemy szlakiem GSS do Lądka Zdrój, nastepnie kierujemy się do Złotego Stoku, tam koniec wycieczki. Przejazd PKS do Kłodzka, następnie PKP do Elbląga

Jestem szeroko otwarty na propozycje :) Z góry dziękuje za wszystkie posty!

Pozdrawiam

tgrs dnia 06-07-2007 18:39, w całości zmieniany 14 razy
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • amed.keep.pl